Elek Teli Seçimi

mimases

Yumurta
Üye
Merhaba,

Karıncaların girip çıktığı noktaları engellemek amacıyla 40 mesh elek teli kullanmayı düşünüyorum. Elek telindeki gözenek açıklığı 0,415 mm olarak yazıyor. Daha sık bir tel mi kullanmalı yoksa 40 mesh tel ile devam mı etmeliyim. Direk 80 veya 200 mesh gibi çok daha sık olan ürünlerde var.

Burada olabildiğince geniş tel kullanmadaki amacım hava sirkülasyonunun daha sağlıklı olması için olabildiğince geniş delikli kullanmak.

Herkese iyi forumlar.

ATHENA

Minör
Üye
Merhaba,

Karıncaların girip çıktığı noktaları engellemek amacıyla 40 mesh elek teli kullanmayı düşünüyorum. Elek telindeki gözenek açıklığı 0,415 mm olarak yazıyor. Daha sık bir tel mi kullanmalı yoksa 40 mesh tel ile devam mı etmeliyim. Direk 80 veya 200 mesh gibi çok daha sık olan ürünlerde var.

Burada olabildiğince geniş tel kullanmadaki amacım hava sirkülasyonunun daha sağlıklı olması için olabildiğince geniş delikli kullanmak.

Herkese iyi forumlar.
Karıncanın türü nedir ve telin fotosunu atarmısınız ?

mimases

Yumurta
Üye
Karıncanın türü nedir ve telin fotosunu atarmısınız ?
Merhaba ,

Karınca türü tetramorium ancak ben atıyorum messorlar içinde aynı teli kullanmak istiyorum. Bir çok tür koloni kurmak istiyorum o yüzden hepsine gidecek bir tel düşündüm.

60 mesh 0,243 mikron tel aldım. Telin tel kalınlığı 0,14 mm. 0,243 mikron dediği telin gözenek açıklığı. 0,25 mm dersek düz hesap bana yeterli göründü.

Ortalama hava geçirgenliğini (telin açıklığı) %45 gibi oldu. Bu da yeterli diye düşünüyorum. Özellikle kullanan tecrübe eden arkadaşlar varsa, kullandığım tele yakın ölçülerde tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Herkese iyi forumlar.