Drugstore beetle sizce yem olarak verilmelimi (küçük kolonilere)

HanN0oa

Yumurta
Üye
Arkadaşlar canlı leblebinin üstüne yumurtlamış bende meraklı olduğum için bir kutuya aldım ve içinden 2-3 gün önce çıktı(2 ay çıkmalarını bekledim) daha önce yem olarak verildiğini görmedim ama ne yapacağımı düşünürken küçük türlere veya kolonilere canlı yem olarak verilmesi hakkında fikir almak için bu konuyu açtım,yorumlarınızı bekliyorum.

OmerZLP

Yumurta
Üye
Merak edip araştırdım da benim bildiğim adıyla susam böceğiymiş, doğru mudur? İlaçlı filan değilse canlı yem olarak verilebilir herhalde. Takipteyim

Enesersoy45

Pupa
Üye
Arkadaşlar canlı leblebinin üstüne yumurtlamış bende meraklı olduğum için bir kutuya aldım ve içinden 2-3 gün önce çıktı(2 ay çıkmalarını bekledim) daha önce yem olarak verildiğini görmedim ama ne yapacağımı düşünürken küçük türlere veya kolonilere canlı yem olarak verilmesi hakkında fikir almak için bu konuyu açtım,yorumlarınızı bekliyorum.
Canlı yem olarak fazla küçük olabilir(yiyebilicek hayvan biliyorsanız verin) besin değerleri ile ilgili birşey bulamadım ama bence yeterince varsa çoğaltmayı deneyebilirsiniz zevkli olabilir

Emir123

Majör Karınca
Üye
ben çok bir işe yarayacağını sanmam, Un kurdundan devam

HanN0oa

Yumurta
Üye
Merak edip araştırdım da benim bildiğim adıyla susam böceğiymiş, doğru mudur? İlaçlı filan değilse canlı yem olarak verilebilir herhalde. Takipteyim
yüzde yüz eminmiki ilaçlı değil
ama bu yazıyı yazarken birazcık eşşeklik etmişim kapağı açık unutmuşum dalgınlığıma geldi iki tanesi kaçtı ve ikiside gece çiftleşmişti gözümün önünde neyseki halen yumurtlar var çıktığında buraya gelişmeleri yazacağım karıncalar için bencede çok işe yaramaz belki çok az işçiler için işe yarayabilir onun dışında çok küçük örümcekler için işe yarayacağını düşündüğüm canlı iyi akşamlar herkese.

HanN0oa

Yumurta
Üye
Arkadaşlar geçenlerde zıplayan örümcek gördüm test amaçlı alıp drugstore beetle attım ve yedi bence olur gibi bu iş biraz daha fazla olur ise dediğim gibi küçük canlılar için bence verilebilir.Bu arada örümceği doğaya saldım merak etmeyin.

F9rkan

Yumurta
Üye
Arkadaşlar geçenlerde zıplayan örümcek gördüm test amaçlı alıp drugstore beetle attım ve yedi bence olur gibi bu iş biraz daha fazla olur ise dediğim gibi küçük canlılar için bence verilebilir.Bu arada örümceği doğaya saldım merak etmeyin.
Nerden bulcaz,nası bakcaz

HanN0oa

Yumurta
Üye
Nerden bulcaz,nası bakcaz
Nasıl bulacağından emin değilim birazcık şanslı olmalısın leblebilerin üstüne yumurtluyorlar besin kaynağı olarak şimdiye kadar sadece leblebi yediler ceviz fındık fln yerken görmedim zaten leblebide delik varsa yüksek ihtimalle içine girip yemiştir yumurta var ise leblebinin üstüne üçgenimsi şekilde kule gibi yumutluyor 1-1.5 ay sonra çıkıyor izmir yakınlarında isen elden teslim edebilirim ücretsiz şekilde
Not:Uçabilen bir canlı eğer bulursan çok küçük delikler ile havalndırma yap kapalı bir kapta beslemeye çalış ve eve yayılmasın yayılır ise kurtulman çok zor heryere girebilirler