"Doğal Zırh Propolis" Tarantulalar, Kraliçe Karıncalar ve Eklem Bacaklılarda Mantar Oluşumunun Engellenmesi ve Tedavisi (Deney ve Gözlemler)

-Küf oluşumunu kesinlikle engelliyor.
-Mite lara karşı olumlu yada olumsuz etkisi yok.
-Şimdiye kadar seyreltmeden ve su ile seyreltme yolu ile defalarca direk temasa maruz bıraktığım canlılar. Hiç ölüm veya yuvada rahatsızlık durumu yaşamadım.
-Görsel olarak ağı epey çirkinleştiriyor, bu yüzden yoğun ağ yapan türlerde yalnızca mecburi durumlarda veya ağa temas etmeyen noktalarda kullanılması tavsiyemdir.
-P. Murinus ve B. Boehmei türlerinde direk temas sonrasında dahi hiçbir sorunla karşılaşmadım. (Hatta Boehmeilerden birinde direk abdomende ki küf oluşumunu bu şekilde yendim.)
-Karıncalarda önerebileceğim kadar veri olmasada şimdiye kadar mantar oluşumunu her zaman önledi ve engelledi. (Bazı kraliçelerde mantar enfeksiyonunun abdomenin katmanları arasına yayılacak kadar ilerlemesinden dolayı yetersiz kaldığını düşünüyorum).
+Ek Detay: Kesin olmamakla birlikte normalde aşırı agresif olan canlılarda hafif sakinlik ve dinginlik hali gözlemledim, lakin bu durumun Propolis ten kaynaklandığı ile ilgili kesin bir şey söyleyemem.
NOT: İlerleyen süreçte deneme yaptığımız canlı sayısı ve veri arttıkça ekleme yahut düzenleme yaparım. Detaylı veya acil soru varsa discord dan daha hızlı yanıt verebilirim. (nickim aynı)
--Deney malzemeleri:
-Alkolsüz sıvı propolis çözeltisi. Aktarlarda veya eczanelerde satılan damlalıklı şişelerden.
--Deney sahibi/ sahipleri:
-WHITEVENOM -M.İ.S.

WHITEVENOM

Yumurta
Üye
İmkanı varsa konuyu karıcalar kategorisinin yanı sıra, tarantula ve eklem bacaklılar kategorilerine de ekleyebilir miyiz?