Dişi tavşan alışır mı

KAANDBK01

Yumurta
Üye
Yaklaşık 3 gün önce bir dişi tavşan sahiplendim. Ortalama 25 günlük falan. Ama internette araştırma yaptığımda dişi tavşanların insanlara alışmasının çok düşük bir ihtimal olduğunu okudum. Bu ihtimal doğrumu dur ve tavşanı kendime en iyi sekilde nasıl alıştırabilirim ?

Nexus

Yumurta
Üye
Soyle diyim babamım yeşim adında dışı tavşanı vardı ve çokta güzel alışmıştı babama hatta babam yemek yerken yanına gelip beklerdi eğer ona yediği yemekten bir parça vermez se kapıdan çıkarken parçasından tutup çekiyordu bence dişi veya erkek fark etmez genel olarak şevkat ve mutlukla hangi canlıya yaklasirsaniz yaklaşın alışır bence

Nexus

Yumurta
Üye
Ve çok ta küçük yavru daha bu daha güzel alışması için

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Benim tavşanında dişiydi tuvalet eğitimi bile vardı evde kendi kendine serbestçe gezebiliyordu ve agresif te değildi kucağımda dahi uyuyordu bence önemli olan başta sıkboğaz etmeyin ve saklanabileceği bir yeri olsun

KAANDBK01

Yumurta
Üye
Ne zaman kuru yonca vermeye başlamalıyım

cagan2

Yumurta
Üye

EnesAnT

Yumurta
Üye
Yaklaşık 3 gün önce bir dişi tavşan sahiplendim. Ortalama 25 günlük falan. Ama internette araştırma yaptığımda dişi tavşanların insanlara alışmasının çok düşük bir ihtimal olduğunu okudum. Bu ihtimal doğrumu dur ve tavşanı kendime en iyi sekilde nasıl alıştırabilirim ?
Yaklaşık 2 yıldır bizde olan dişi tavşanım var. Aynı şekilde bizimkininde tuvalet eğitimi var. Serbest şekilde geziyor. İlk başlarda koltukların arkasında yatıyordu. Bize alıştıkça her yerde yatmaya başladı. Hatta şu an balkonda yatıyor 😃 Yanlız tavşanı kovalamayın, size olan güveni azalır. Zamanla alışıyor zaten çok birşey yapmaya gerek yok.