Dev Afrikalı Gary

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/2R0Ls
Akvaryum Moderasyon
Üye
Güncelleme 18/07/2022:
IMG_20220718_211115.jpg
Gördüğünüz üzere devasa bir teraryum ve gereksiz 3 kap. Şaka bir yana bu kabı bimde gördüm, 50 tl idi. Bende bir daha bulamam bu fiyata diye aldım. kaplarda hoşuma gitti, içi beyaz olanı su kabı yaptım, bölmeliye çeşit çeşit yem koyarım diye aldım, diğeri ise boş. kuru alan gibi bir yer isterse içine girebilir. Aslında planda kabı büyüyünce kullanmak vardı fakat sabırsızım işte biraz. Ölçüleri, 45*30*17h. yanlardan da 16 tane delik açtım.
Bu da önden görünümü;
IMG_20220718_211435.jpg
Torf az gelebilir ama önde 5cm arkalara doğruda 7cm'yi buluyor.

ömerr

Pupa
Üye
Güncelleme 18/07/2022:
Ekli dosyayı görüntüle 13485
Gördüğünüz üzere devasa bir teraryum ve gereksiz 3 kap. Şaka bir yana bu kabı bimde gördüm, 50 tl idi. Bende bir daha bulamam bu fiyata diye aldım. kaplarda hoşuma gitti, içi beyaz olanı su kabı yaptım, bölmeliye çeşit çeşit yem koyarım diye aldım, diğeri ise boş. kuru alan gibi bir yer isterse içine girebilir. Aslında planda kabı büyüyünce kullanmak vardı fakat sabırsızım işte biraz. Ölçüleri, 45*30*17h. yanlardan da 16 tane delik açtım.
Bu da önden görünümü;
Ekli dosyayı görüntüle 13486
Torf az gelebilir ama önde 5cm arkalara doğruda 7cm'yi buluyor.
Dostum çok güzel olmuş, bende beslemeyi düşünüyorum nerden alabilirim acaba?
Birde bakımı hakkında bilgi verebilir misiniz rica etsem

Topirak

Majör Karınca
Üye
Dostum çok güzel olmuş, bende beslemeyi düşünüyorum nerden alabilirim acaba?
Birde bakımı hakkında bilgi verebilir misiniz rica etsem
Satın almak istiyorsan salyangozdunyasii adlı intagrqm hesabından alabilirsin bende var ve forumdaki çoğu arkadaş oradan aldı gayet güvenilir

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Hocam doğadan da alınıp besleniyor mu? Pek bir bilgim yok.
Afrika salyangozu😁 Gerekli tüm bilgiler günlük yazısında bulunmakta. Yukarıda kendisi de forumdakilerle tecrübe edip yazıyor. Nereden aldığını da belirtmiş arkadaşımız

celilcem

Pupa
Üye
Güncelleme 08/07/2022
Ekli dosyayı görüntüle 12309Ekli dosyayı görüntüle 12310
Gary Hanım/Bey çok hızlı büyümeye devam ediyor. Yarından itibaren 1 hafta şehir dışında olacağım için de çürümeye en dayanıklı olduğunu düşündüğüm için bolca salatalık, biraz da marul koydum. Nem yapsın diye de boyunu geçemeyecek şekilde su kabı koydum, zaten altında 5 cm torf var alan da öyle çok büyük olmadığından gayet yeterli olur. olmadı komşuya söylerim. Sukulentler de çürür denmişti ama o kadar çok büyüdüler ki budamak zorunda kaldım, foto budanmış hali.
Yeni Hali:
Ekli dosyayı görüntüle 12311İlk Hali:Ekli dosyayı görüntüle 12313
Çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor kendisi.
Not1:
Yakın zamanda bu günlüğü bırakıp yeni bir günlük açacağım ve genel olarak beslediğim bütün canlıların(Canlılar: Uzun zaman sonra tekrar akvaryum kuruyorum, kedi-köpek, salyangoz, belki ileride karınca) durumlarını tek konu altında atacağım.
Not2: mesaj için çok teşekkürler, gerçekten çok sinir bozucu bir hale gelmeye başladı bu oto. birleştirme. İlk üç güncellemem zaten otodan dolayı üste çıkmadı son ikidir de birinden rica etmek zorunda kalıyorum, artık mecburen 2. hesabı açıp kendim halledeceğim. Zaten forumla ilgilenilmiyor. Kendi kurallarımızı kendimiz koyacağız artık. Aslında Tuğkan(@Elraen) Abinin çok işi varsa keşke güvenilir bi ortak bulup ona yetki verse.
Hocam okadar sebze koymani tavsiye etmem 1 gün 1dilim salata 2.gun küçük kivircik 3.gün havuç vs vs diye gidersen daha iyi olur hem karma olur hemde ziyan olmaz ve kâseye koymuşsun sanırım sebze toprak olmasın diye dışarıdan ince bir taş bulup evde çok güzel uzun süre yıkayıp sebzelerini onun üstüne koyabilirsin ama tabiki de hepsi sana kalmış iyi.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

kral nerden aldın bende almayı düsünüyorum
Instagram salyangozdunyasii hesabından alabilirsin ben ordan aldım güvenilir wp grupları da var

Normalde hic beslemem dedigim bir canlıdır kendisi ama çok heveslendim bu yüzden onerdigin instagram hesabindan bende bir tane almayi düşünüyorum
İnstegram salyangozdunyasii hesabından alabilirsin

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/2R0Ls
Akvaryum Moderasyon
Üye
Hocam okadar sebze koymani tavsiye etmem 1 gün 1dilim salata 2.gun küçük kivircik 3.gün havuç vs vs diye gidersen daha iyi olur hem karma olur hemde ziyan olmaz ve kâseye koymuşsun sanırım sebze toprak olmasın diye dışarıdan ince bir taş bulup evde çok güzel uzun süre yıkayıp sebzelerini onun üstüne koyabilirsin ama tabiki de hepsi sana kalmış iyi.
Sıkıntı olacağını sanmıyorum hocam, zaten gün aşırı veriyorum. Şu anlık doğallık benim için önemli değil bu sebeple kabın temizlenmesi daha kolay olur. Ziyan konusunda da maşallah tüketecek çocuğum çok(kedi, köpek olarak yanlış anlaşımlasın:D)

Ayrıca benim yerime soruları cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Ek olarak da salyangozu bu forumda bu kadar yayabilmek ve güzel tepkiler almak benim için çok güzel bir duygu, herkese yorumları için teşekkür ederim:)