Dev Afrika saylangozu yumurtası

arda_0

Yumurta
Üye
Arkadaşlar geçen gün sahiplendigim dev Afrika saylangozu yumurtlamiş döllenip döllenmedigini nasıl anlayacağım IMG_20230708_212415.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Muhtemelen birçoğu döllenmiştir. Işık altında diğer canlıların yumurtaları gibi anlaşılır mı bilmiyorum ama deneyebilirsiniz. Deneyecekseniz yumurtalara zarar vermemeye dikkat edin, oldukça hassaslar. Onun dışında yavruların çıkmasını beklemekten başka bir yol olduğunu sanmıyorum.
Ayrıca isteyerek ya da istemeyerek üretime geçmiş bulunuyorsunuz. Culling gibi işlemleri araştırmanızı tavsiye ederim. Hobide inbreeding oldukça yaygın olduğu için canlıların genetikleri bozuk oluyor. Şu konuda kısaca bahsetmiştim:

arda_0

Yumurta
Üye
Genetik bozukluk hepsi için geçerlimi yoksa normal doğanlarda olurmu 2. Nesil için, birde yumurtalar oldukça sertler hiç yumuşaklık dahi yok

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Genetik bozukluk hepsi için geçerlimi yoksa normal doğanlarda olur mu 2. Nesil için, birde yumurtalar oldukça sertler hiç yumuşaklık dahi yok
Normal doğan derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Genetik bozukluk bir ihtimal, her zaman göz önünde bulundurulmalı. Dediğim gibi linkteki konuda bahsettiğim "runt" ve "culling" kavramlarını araştırırsanız daha iyi anlarsınız durumu.