Dev Afrika salyangozu

Abdullah09

Yumurta
Üye
Arkadaşlar salyangozlarim sürekli kapağa tırmanıyor bunun sebebi ne olabilir? Birde pisliklerini ne kadar zamanda bir temizlemeliyim

Abdullah09

Yumurta
Üye
Birde kaç günde bir ne kadar yemek verip ne zaman almalıyım

arda_0

Yumurta
Üye
1.Kapağa tırmanması normal bir davranıştır
2. dışkılarını her gün toplamalısınız
3. Ben 2 günde bir yemegini değiştiriyorum ama her zaman içinde yemek olması lazım

Vedad

İşçi Karınca
Üye
Canlının normal davranışı geziniyor. toprağı kirlendiğinde değiştirebilirsiniz (3-4 hafta veya 1 ayda bir) canlı daha büyükse bu sıklık artar daha küçükse azalır. 2-3 günde bir verebilirsiniz. Canlının boyutuna göre doğru orantılı bir şekilde. Ertesi gün alabilirsiniz.

Abdullah09

Yumurta
Üye
3. Ben 2 günde bir yemegini değiştiriyorum ama her zaman içinde yemek olması lazım
Torf siparişim gelene kadar altına ıslak peçete koyuyorum biraz araştırdımda tuvaletlerini haftada bir temizleseniz olur diyorlar haftada bir temizlesem ne olur

Abdullah09

Yumurta
Üye
Canlının normal davranışı geziniyor. toprağı kirlendiğinde değiştirebilirsiniz (3-4 hafta veya 1 ayda bir) canlı daha büyükse bu sıklık artar daha küçükse azalır. 2-3 günde bir verebilirsiniz. Canlının boyutuna göre doğru orantılı bir şekilde. Ertesi gün alabilirsiniz.
Hayvanlar küçük olmasına rağmen baya büyük bir kaba koymam onlar için daha iyi olurmu gezinme açısından

Abdullah09

Yumurta
Üye
Birde bu hayvanlar 19-25 derece arası yaşıyormuş İstanbul'da hava 30 derece civarında nasıl sogutabilirim