Dev Africa Salyangozları

RaNis

Yumurta
Üye
bilindik bi siteden dev africa salyangozu aldım torf dolu bi kapta göndermişler salyangozlar 2 3 cm boyları küçükler yani ve hiç hareket etmiyorlar kabuklarının içindeler ölmüş ola bilirler mi ve kaç günde bir beslemeliyim her gün nem için fıs fısla sıkmalı mıyım
WhatsApp Image 2022-05-18 at 17.27.36.jpeg

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Öncelikle bu şekilde dikey olarak uzun değil de yatay olarak geniş bir kap (peynir, dondurma kutuları gibi) kullanmanızı öneririm. Kabuklarından çıksalar bile gezinecekleri bir alan yok burada. Zeminde cocopeat torf kullanabilirsiniz (gübre gibi maddeler içermeyen toprak da uygundur). Torf/toprak, çamur haline gelmeden sık sık nemlendirebilirsiniz. Ölü değillerse şu anda şartlar uygun olmadığı için dışarı çıkmıyorlardır.

Zedu

Yumurta
Üye
Site adı ne acaba bende almayı düşünüyorum

celilcem

Pupa
Üye
altındaki şeyi kalın talaş yada orkide toprağı güzel olur günde az olucak 1fıs yem olarak salatalık marul taze sebze olsun benimde sorum var hangi siteden aldın.

bilindik bi siteden dev africa salyangozu aldım torf dolu bi kapta göndermişler salyangozlar 2 3 cm boyları küçükler yani ve hiç hareket etmiyorlar kabuklarının içindeler ölmüş ola bilirler mi ve kaç günde bir beslemeliyim her gün nem için fıs fısla sıkmalı mıyım
Ekli dosyayı görüntüle 6260

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
altındaki şeyi kalın talaş yada orkide toprağı güzel olur günde az olucak 1fıs yem olarak salatalık marul taze sebze olsun benimde sorum var hangi siteden aldın.
Yazım ve noktalama kurallarını ihmal ettiğiniz gibi okumayı da ihmal ediyorsunuz.