D ve E Kolonisinin Günlüğü

denizdeniz

Yumurta
Üye
(Neden D ve E? DEniz' den geliyor. Yeni koloni olursa N diye devam edecek. Başa dönerse D2. (Tabii nasip olursa!))

D kolonisinin D Kraliçesi: Ilk elime geçen kanat döken Messor. Hareketsiz biraz, ilerleyen günlerde bakalım ne olacak. Ve benimle en az 1 km yol katetti, o kadar uzakta buldum ki.
(14-15 derecede kaldırımın kenarında bulundu ve hava hafif nemliydi. (Yerel kodlama: Spor kompleksinin yanındaki parkın yukarısı.))

E Kolonisi ve E Kraliçesi: Ikinci elime geçen Messor ve bu da kanat dökmüştü. Bu D Kraliçesine göre hareketli ve bunu yakınlarda buldum.
(15 - 16 derece güneşli ve hafif nemli bir zamanda kaldırımda bulundu. (Yerel kodlama: Hastane kavşağı aşağısı.))

29.03.2024: Kraliçeleri ayrı test tüplerine yerleştirdik ve bekliyoruz, daha koloni değil ama belli olmaz :)

20240329_122927.jpg
⬆️D Kraliçesi⬆️
---
20240329_150331.jpg
⬆️E Kraliçesi⬆️

denizdeniz

Yumurta
Üye
Güncelleme 31.03.2024, 00.43: Dün zelzele olmuş ve ev sallanmış biraz, raf da dahil. Ben de bu gece aklım hep iki kraliçede kaldı ve bu gece kontrol ettim. Loş kırmızı ışık altında kontrol ettim onları ve bir o yana bir bu yana capcanlı hareket ediyorlardı, ilk güne göre ikisi de toparlamış. E Kraliçesinin su pamuğunun altında çok minik bir su birikintisi tarzı bir şey vardı, ikisi de yumurtlamamıştı. Eğer bir aksilik çıkarsa transfer için tüpler hazır. Minimum 5 gün sonra tekrar kontrol edeceğim ikisini de. (Günlük bir işe yaramazsa kapatacağım.)

denizdeniz

Yumurta
Üye
Güncelleme 05. 04. 2024, 01.06: Cuma günü geldi çattı (resmi olarak) ve ben de iki kraliçeyi kontrol ettim.
Kraliçe D' nin test tüpünün ortasında yarı saydam bir sıvımsı bir şey vardı ayrıca iki noktamsı madde, dışkı olanilir diye düşünüyorum fakat yumurta da olabilir. O yüzden dokunmayacağım, nedir bu? :
20240405_010148.jpg
Kraliçe E ise 2 - 3 tane yumurta bırakmış nemli kısma, onları çekmedim çünkü hep üstündeydi, strese sokmak istemedim.
Bu gelismeler dışında kraliçelerde bir sorun yoktu, hareketli ve canlı gözüküyorlardı. İlk işçiler çıkana kadar asetatta değil de hazırladığım karton, ışık geçirmeyen hazne içinde tam karanlıkta bırakmaya devam edeceğim.

EminBS

Yumurta
Üye
Güncelleme 05. 04. 2024, 01.06: Cuma günü geldi çattı (resmi olarak) ve ben de iki kraliçeyi kontrol ettim.
Kraliçe D' nin test tüpünün ortasında yarı saydam bir sıvımsı bir şey vardı ayrıca iki noktamsı madde, dışkı olanilir diye düşünüyorum fakat yumurta da olabilir. O yüzden dokunmayacağım, nedir bu? :
Ekli dosyayı görüntüle 34299
Kraliçe E ise 2 - 3 tane yumurta bırakmış nemli kısma, onları çekmedim çünkü hep üstündeydi, strese sokmak istemedim.
Bu gelismeler dışında kraliçelerde bir sorun yoktu, hareketli ve canlı gözüküyorlardı. İlk işçiler çıkana kadar asetatta değil de hazırladığım karton, ışık geçirmeyen hazne içinde tam karanlıkta bırakmaya devam edeceğim.
Hocam bu yumurta değil fakat ne olduğunu bende bilmiyorum

YAKO

Yumurta
Üye
Öncelikle E Kraliçesinin yumurtlamasına çok sevindim ☺️ Fakat fotoğraftaki saydam şeye anlam veremedim çok garip duruyor.

denizdeniz

Yumurta
Üye
Öncelikle E Kraliçesinin yumurtlamasına çok sevindim ☺️ Fakat fotoğraftaki saydam şeye anlam veremedim çok garip duruyor.
DIscord sunucusuna da yazdım onların da bir fikri yok, temizlemek de istemedim ne olduğh belli değil.

denizdeniz

Yumurta
Üye
Güncelleme 05.04.2024, 14.43:
Kraliçe D'nin tüpündeki yarı saydam ve beyazımsı sıvı kurumuştu, üstünde kir vardı. Dışkı olarak tanımladım ve temizledim (hava pamuğunun yanında idi). Kraliçe dün geceye göre daha az stresliydi.
Kraliçe E ise harika bir durumdaydı, tam 4 adet yumurta vardı. Biraz oturduk, bakıştık, durumu da iyi, maşallah çocuklar da iyi, nur topu gibi 4 tane yolda, kraliçeyle bi ara çaya falan gideceğiz herhalde.
(Onları karton düzenekten asetat + yumurta kutusuna transfer etttim, yerleri muhteşem.)

denizdeniz

Yumurta
Üye
Güncelleme 07.04.2024, 13.52:
Iki kraliçe de iyi ve Kraliçe D yumurtlamış, hem de en az 5 tane. Kraliçe E de iyi o da bir iki tane daha yumurtlamış. Bundan sonra düzenli her gün yavaşça kontrol edeceğim. Bir sonraki güncelleme mesajını işçiler çıkınca yaomahı planlıyorum.

DONT

Yumurta
Üye
Güncelleme 07.04.2024, 13.52:
Iki kraliçe de iyi ve Kraliçe D yumurtlamış, hem de en az 5 tane. Kraliçe E de iyi o da bir iki tane daha yumurtlamış. Bundan sonra düzenli her gün yavaşça kontrol edeceğim. Bir sonraki güncelleme mesajını işçiler çıkınca yaomahı planlıyorum.
Merakla bekliyoruz

denizdeniz

Yumurta
Üye
Güncelleme 28.04.2024, 17.38
Her iki kolonin de yumurtalarında gözle görülür bir gelişme görediğim için şekerli su ve proteinn takviyesi yapayım detken küf gördüm tüpte, şekerli su içtiler fakat protein tüketmediler. Her iki kolonin de tüpünü değiştirdim, E kolonisinde çok az küf vardı ama yine de değiştirdim. Yeni tüpe alışmaları için dört ila beş gün kontrol etmeyeceğim.
(Koloni Günlük Defterinden değiştirilerek yazıldı.)

denizdeniz

Yumurta
Üye
Güncelleme 01.05.2024, 12.39 (işçi bayramı)
Biraz erken evet ama merağıma yenildim. D ve E kraliçeleri de mükemmel durumda, ben stretsen patlayacak zannediyordum lakin beni yanılttılar.
D:
20240501_123025.jpg

E:
20240501_123118.jpg

Ve herhalde ilk pupa Kraliçe E'den gelecek.