Crested Gecko ile başlayabilir miyim?

tarikkapakli

Yumurta
Üye
Ben kertenkele beslemek istiyorum benim yakınımda bulduğum tek kertenkele crested gecko bu tür ile başlayabilir miyim ve bu türe terrarium almak zorunda mıyım yoksa saklama kutusunda bakabilir miyim?

Onlorot

Pupa
Üye
Saklama kutusunda havalandırmasını iyi yaparsanız bakabilirsiniz. Ama güzel bir teraryum daha iyi olacaktır.

Başlangıç için uygun bir tür.

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Ben kertenkele beslemek istiyorum benim yakınımda bulduğum tek kertenkele crested gecko bu tür ile başlayabilir miyim ve bu türe terrarium almak zorunda mıyım yoksa saklama kutusunda bakabilir miyim?
eğer gerekli araştırmayı yaptıysan ve yeteri kadar bilgi edindiğini düşünüyorsan bence her türle başlanabilir. crested geckolar ağaç türü canlılar olduğu için taban alanından çok , yüksekliği fazla olan bir alan gerekir. eğer yeterli büyüklükte ve dikey saklama kutusu bulabilirsen orda da bakabilirsin tabiki. tek yetişkin crested gecko için 30x30x45 bir alan uygun olacaktır.

tarikkapakli

Yumurta
Üye
eğer gerekli araştırmayı yaptıysan ve yeteri kadar bilgi edindiğini düşünüyorsan bence her türle başlanabilir. crested geckolar ağaç türü canlılar olduğu için taban alanından çok , yüksekliği fazla olan bir alan gerekir. eğer yeterli büyüklükte ve dikey saklama kutusu bulabilirsen orda da bakabilirsin tabiki. tek yetişkin crested gecko için 30x30x45 bir alan uygun olacaktır.
teşekkürler ve kakası nasıl ıslak mı oluyor mesela halıya kaka yaparsa lekesi kalır mı?

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
teşekkürler ve kakası nasıl ıslak mı oluyor mesela halıya kaka yaparsa lekesi kalır mı?
torf ya da benzeri bir taban malzemesi kullansan daha iyi olur dışkısını daha kolay temizleyebilirsin. halıda büyük ihtimalle iz kalır.

Onlorot

Pupa
Üye
Halıya kaka yaparsa lekesi kalabilir evet. Torf sizi zorlar, en kullanışlısı kağıt peçete olacaktır taban malzemesi olarak.

Furkanxyx

Yumurta
Üye
Tuğkan abinin karınca çiftliğim kanalında crested gecko ile alakalı 1-2 videosu vardı diye hatırlıyorum. Onları izlemelisin ve yeteri kadar bilgi sahibi olmadan gecko alma!