Crested Gecko Beslenme

DorukBey

Larva
Üye
Crested gecko için farklı beslenme şekilleri var. Ailem hamamböceği familyasından canlılara izin vermiyor kurtları besleyebiliyorum. Diyetinde kurt çeşitleri meyve püreleri ile bir besleme yapmak ne kadar sağlıklı (kalsiyum multivitamin dahil) artı olarak toz protein yemleri internette bulamadım hepsi yurt dışı kalsiyum tozlarını ve bu tarz yemleri satan yerler varmı ve bu diyet yeterlimi

DorukBey

Larva
Üye
Canlı yem olarak kurt türü tercih edip meyve püreleri kalsiyum ve multivitaminle desteklemek yapılabilir bir diyet mi

Gloryian

Yumurta
Üye
tuğkan abinin videosunu izleyebilirsin baya bi anlatıyor bu mama konusunu da anlatıyor canlı yemden korkanlar veya evde barındıramayacaklar için sadece mama ile beslenebileceğini söylüyor ama canlının protein alması için en azından bi kurt çeşidi un veya morio bulundurman iyi olur. 1-2 gün meyve püresi verip sonra 1 gün kurt ile besleyebilirsin. Böcek türleri olursa tabii ki daha iyi olur fakat benim de böceklere fobim olduğu için böcek almayacağım un kurdu ve repashy veya pangea maması bulabilirsem onlardan alacağım.

DorukBey

Larva
Üye
tuğkan abinin videosunu izleyebilirsin baya bi anlatıyor bu mama konusunu da anlatıyor canlı yemden korkanlar veya evde barındıramayacaklar için sadece mama ile beslenebileceğini söylüyor ama canlının protein alması için en azından bi kurt çeşidi un veya morio bulundurman iyi olur. 1-2 gün meyve püresi verip sonra 1 gün kurt ile besleyebilirsin. Böcek türleri olursa tabii ki daha iyi olur fakat benim de böceklere fobim olduğu için böcek almayacağım un kurdu ve repashy veya pangea maması bulabilirsem onlardan alacağım.
bir sürü video izledim ancak halen kafama takılıyor bakamayacağım canlıyıda almak istemem şuan senin elinde var mı nasıl bakıyorsun? birde rephashy ve pangea gibi toz yemleri nerden bulmayı planlıyosun?

Gloryian

Yumurta
Üye
Şuan elimde yok ama alacağım yer var konuştuğum bi kaç kişi var teraryumu sipariş verdim kök sarmaşık ve d3lü d3süz kalsiyumla multivitaminin de sipariş verdim hepsi geldiğinde canlıyı alacağım bende senin gibi tüm videoları izledim okumadığım forum kalmadı sende öyle yapabilirsin yararlı oluyor ben un kurdu ve repashy mamayla besleyeceğim un kurdunu ankara canlı yemden 100 adet alacağım mamayı ise petshoplarla konuşup yurt dışından getirtmeye çalışıcam sende öyle yapabilirsin ama mamalar yurt dışından geldiği için ucuz olmaz türkiyede bulsan bile haberin olsun