Cins/Tür Bilgisi İstemeden Önce Bu Konuya Bakın!

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Bunları Yapın:
1) Bulduğunuz kraliçeye dair birden fazla fotoğraf ekleyin.

2) Fotoğrafları elinizden geldiğince net çekmeye çalışın.

3) Canlının boy bilgisini ölçü birimleri cinsinden verin.

4) Canlının bulunduğu bölgeyi söyleyin.

5) Konuyu elinizden geldiğince kısa ve net tutun.

6) Konunun başlığını açtığınız konuyu özetleyecek şekilde birkaç kelimeliyle oluşturun.

7) Eğer birden fazla canlının cins ve tür bilgisini almak istiyorsanız ve farklı cins ya da türlere ait olduklarını düşünüyorsanız elinizden geldiğince aynı başlık içerisinde sorun.

Bunları Yapmayın:
1) Canlıya dair tek bir açından fotoğraf eklemeyin.

2) Net olmayan görsellerle cins, tür bilgisi istemeyin.

3) Canlının boy bilgisini diğer kraliçelerinizle/işçilerinizle kıyaslama yaparak vermeyin.

4) Tespit yaparken işimize yaramayacak bilgiler vermeyin.

5) Başlıklarınızı konuyu özetlemeyecek şekilde oluşturmayın.

6) Eş zamanlı bilgi isteyeceğiniz farklı canlılar için farklı başlıklar açmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Örnek doğru konu:

@Berke_Uzkanbaş arkadaşımızı bu konusu için tebrik ediyorum. Ben bu konuyu oluşturmadan kendisi tüm yapılması gerekenlere uymuş. Tüm kullanıcılardan beklediğim de bu.

Son düzenleme:

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Konu; okumaya ve bilgi edinmeye merakı olmayan bireylerin gözüne uzun gelerek okumalarını zorlaştırdığı gerekçesiyle ilk okul talebesine anlatırcasına kısaltılarak "ali ata bin" formatına çevrilmiştir. "Ali ata bin" formatında yaptığımız bu kolaylık umarım okunmasını sağlar.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Konu; okumaya ve bilgi edinmeye merakı olmayan bireylerin gözüne uzun gelerek okumalarını zorlaştırdığı gerekçesiyle ilk okul talebesine anlatırcasına kısaltılarak "ali ata bin" formatına çevrilmiştir. "Ali ata bin" formatında yaptığımız bu kolaylık umarım okunmasını sağlar.
Paylaşımınız sadece "malesef görseller yetersiz" tarzı şeyler diyen arkadaşlar beğenmiş. Konu; cins tür tespiti isterken hatalı, yetersiz görseller kullanarak konu açan insanlara ulaşmamış bile. Trajikomik.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Paylaşımınız sadece "malesef görseller yetersiz" tarzı şeyler diyen arkadaşlar beğenmiş. Konu; cins tür tespiti isterken hatalı, yetersiz görseller kullanarak konu açan insanlara ulaşmamış bile. Trajikomik.
Konu paylaşımı yapmadan önce bu sabitlenmiş konulara iki dakikalarını ayırıp bakamayacak kadar aciz oldukları için maalesef açılan konular her ne kadar önemli olursa olsun bir işe yaramıyor sonra. Anca böyle gözlerinin içine içine vurgulayarak göstereceksiniz ki bi inceleme zahmetinde bulunsunlar. Ama böyle bir şey olursa bile incelemezler bu aciz olan kişiler. Sadece bu konuda değil söylediklerim. Rehber yazılardan tut, sabitlenmiş tüm konular içinde bu dediklerim geçerli. 7800 konu varsa en az 500-600 tanesi birbirini tekrarlayan konular. Arama butonunu kullanmıyorlar bile. Daha böyle kaç konu açılır çok merak ediyorum.

Son düzenleme:

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Yani daha fazla yapacak bir şey bulamadım. 2 3 cümle var işte alt tarafı, o kadar da okusunlar. İslamın şartları gibi tür sorgulama konusu şartları diye ezberletmek gerekiyor herhalde düzgün konu açmaları için. Okumayayım da direkt bilgiyi alıp gideyim diyorlar herhalde. Verdiğimiz bilgileri de okuduklarından şüpheleniyorum artık. 🙈

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Yani daha fazla yapacak bir şey bulamadım. 2 3 cümle var işte alt tarafı, o kadar da okusunlar. İslamın şartları gibi tür sorgulama konusu şartları diye ezberletmek gerekiyor herhalde düzgün konu açmaları için. Okumayayım da direkt bilgiyi alıp gideyim diyorlar herhalde. Verdiğimiz bilgileri de okuduklarından şüpheleniyorum artık. 🙈
Valla uyurken 1 madde okusalar bile razıyım. Uyumadan önce süt niyetine bir madde ezberlesinler o bile fazla. Forum mantığını sorunu sor cevabını al mantığında düşünüyorlar sanırım.

NekolayTestla

Yumurta
Üye
Çok faydalı bir başlık olduğunu düşünüyorum ama netlik konusunda malesef elimizden bir şey gelmiyor. Dün banyoda bulduğum karıncaları çekip forumda paylaştım ama paylaşılan dosyaların site tarafından kabul edilmesi için belli bir mb sınırını aşmaması gerekiyor, haliyle ben de daha kalitesiz olanlarını paylaşabildim. Yine de hobiye yeni başlayan biri olarak bu başlık altında toplanan kurallara elimden geldiğince uymaya çalışacağım.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Çok faydalı bir başlık olduğunu düşünüyorum ama netlik konusunda malesef elimizden bir şey gelmiyor. Dün banyoda bulduğum karıncaları çekip forumda paylaştım ama paylaşılan dosyaların site tarafından kabul edilmesi için belli bir mb sınırını aşmaması gerekiyor, haliyle ben de daha kalitesiz olanlarını paylaşabildim. Yine de hobiye yeni başlayan biri olarak bu başlık altında toplanan kurallara elimden geldiğince uymaya çalışacağım.
Haklısınız ve dikkatiniz için teşekkür ederim. Fakat en azından siyah canlıyı siyah arka planda çekerek görsel paylaşılmasın ya da arka plana odaklı flu çıkan canlının olduğu görseller paylaşılmasın değil mi? Tür sorgulama kısmında paylaştığı görsellere bakmayan o kadar çok kişi var ki. X kişisi bir fotoğraf paylaşıyor arka plan net çıkmış, canlı bulanık. Yani arkadaş fotoğrafı çekmeden önce, paylaşmadan önce ben neyi atıyorum diye bir bak. Görselin kaliteli olması gerekmiyor tür tespiti için ama en azından biraz dikkat edilmiş olsun.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Yüksek boyutlu görselleriniz için görselleri google drive'a yükleyip drive linkini atabilirsiniz.