Canlı yem gereklimi

MRgecko

Yumurta
Üye
Messor türü karıncalar için canlı yem gereklimi?

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Her ne kadar canlı yeme alternatif olarak tohum kullanılabileceği söylenip dursa da bana kalırsa bir koloninin sağlıklı gelişebilmesi için canlı yem şart. Her zaman yanlarında bulunması gereken tohumun yanı sıra düzenli olarak canlı yem ile beslenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Zaten canlı yemi ne kadar iştahla yediklerini görebilirsin.

MRgecko

Yumurta
Üye
Her ne kadar canlı yeme alternatif olarak tohum kullanılabileceği söylenip dursa da bana kalırsa bir koloninin sağlıklı gelişebilmesi için canlı yem şart. Her zaman yanlarında bulunması gereken tohumun yanı sıra düzenli olarak canlı yem ile beslenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Zaten canlı yemi ne kadar iştahla yediklerini görebilirsin.
Ne kadar sürede bir canlı yem vermeliyim

Ü

Üye silindi 2850

Ne kadar sürede bir canlı yem vermeliyim
Koloninin boyutuna göre değişir ama eğer 10 - 15 işçin varsa haftada 1 tane un kurdu eğer ortalama bir kolonin varsa haftada 2 ve ya 3 verebilirsin eğer un kurdu bulamıyorsan sinek ve ya un kurdu boyutunda tavuk parçası verebilirsin ben öyle yapacağım

Ü

Üye silindi 2850

Koloninin boyutuna göre değişir ama rğer 10 - 15 işçin varsa haftada 1 tane un kurdu eğer ortalama bir kolonin varsa haftada 2 ve ya 3 verebilirsin eğer un kurdu bulamıyorsan sinek ve ya un kurdu boyutunda tavuk parçası verebilirsin ben öyle yapacağım