Canlı yem dışında

KE-EK

Yumurta
Üye
Ailem tarantula beslemem için izin verdiler, ama canlı yemi duyunca vaz geçtiler. Tarantula ya başka ne verebilirim?

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Hiçbir şey. Canlı yem olmadan mümkün değil ne yazık ki. Canlı yemlerin tropikal türler olduğunu, evde kendi başlarına üreyemeyeceklerini söylemeyi dene. Fakat bu hepsi için geçerli değil, o nedenle kaçırmamaya dikkat et. :) Olmadı başka bir şey alıyorum diye internetten canlı yemleri alabilirsin fakat bir süre fark etmemelerine özen göstermen gerekir.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Tarantulaya izin vermişlerken canlı yemlere izin vermemeleri enteresan açıkçası. :D Tarantula nasıl ki teraryumunda kendi halinde yaşıyorsa canlı yemler de aynı şekilde olacak. Kaçmalarından endişe duyuyorlarsa kaçırmayacağınıza dair kendinizce ikna yöntemi geliştirmeniz gerekir. Ailenizi siz tanıyorsunuz, en doğru yolu siz bilirsiniz fakat kesinlikle gizlice canlı yem almayı önermiyorum. Arkadaşımızın dediği gibi de tarantulayı canlı yem harici bir şeyle besleyemezsiniz.

Son düzenleme:

BogachanTurk

Yumurta
Üye
Argentavis arkadaşın söylediklerine katılıyorum. Asla gizli saklı iş yapmaya kalkmayın. Hem sonra başka konularda izin konusunda sorun yaşarsınız hemde onların güvenini zedelersiniz. Aileniz ile tekrar konuşabilirsiniz belki de. Umarım herkesin mutlu olacağı bir çözüm bulabilirsiniz. Saygılarla