Bulduğum örümceğin türünü öğrenmek istiyorum

cruell

Yumurta
Üye
Segestria Florentina inanılmaz güzel bir tür saldırgan ve aşırı derecede zehirli kısa bir bilgi vermek gerekirse ısırdığında zehrini verirse kangren yapar beslendiği un kurdu vs canlılar simsiyah hale bürünür gözünü korkutmasın ısırılman çok zor uygun şartlar altında bakarsan eline alıp handling yapan bile var bakmanı tavsiye ederim daha çok dar alanları seviyorlar detaylı bilgiyi internetten araştırarak bulabilirsin en belirgin özelliği ön iki dişi yeşildir iyi hobiler diliyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

yanlış anlama handling yapanlar profesyonel bakıcılar hayvanın sinir stres durumunu en detaya kadar biliyorlar hayvanla ne kadar süre geçirirsen geçir eline almanı tavsiye etmem.

Thales

Yumurta
Üye
Segestria Florentina inanılmaz güzel bir tür saldırgan ve aşırı derecede zehirli kısa bir bilgi vermek gerekirse ısırdığında zehrini verirse kangren yapar beslendiği un kurdu vs canlılar simsiyah hale bürünür gözünü korkutmasın ısırılman çok zor uygun şartlar altında bakarsan eline alıp handling yapan bile var bakmanı tavsiye ederim daha çok dar alanları seviyorlar detaylı bilgiyi internetten araştırarak bulabilirsin en belirgin özelliği ön iki dişi yeşildir iyi hobiler diliyorum.

yanlış anlama handling yapanlar profesyonel bakıcılar hayvanın sinir stres durumunu en detaya kadar biliyorlar hayvanla ne kadar süre geçirirsen geçir eline almanı tavsiye etmem.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim çok yararlı oldu

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Steatoda cinsi Yalancı Karadul örümceğine benzettim. Çeşitli varyetelerinde abdomenlerindeki desenleri olmayabiliyor. Daha yakından çekim yapabilirseniz belki daha da netleştirebiliriz cinsini.

Beowulfs

Yumurta
Üye
Steatoda cinsi Yalancı Karadul örümceğine benzettim. Çeşitli varyetelerinde abdomenlerindeki desenleri olmayabiliyor. Daha yakından çekim yapabilirseniz belki daha da netleştirebiliriz cinsini.
steatoda için fazla büyük. ekstra olarak abdomeni tamamen parlak renksiz, steatodaların abdomenleri parlak sarı ve kırmızı olur.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Bana kalırsa da Segestria florentina. Bu resimlerden bile keliserlerinde hafif bir yeşil nüans fark ediyorum. Zaten o yeşillik çoğu zaman göz alıcı derecede belirgin olan bir şey değil. Aşırı zehirli bir tür olması söz konusu olan bir durum değil. Türkiye'de bu bilgi nereden ortaya çıkıp yayıldı bilmiyorum, fakat tıbbi önem arz eden bir tür olmadığını söyleyebilirim. Kendim de bu türü herhangi bir çekince içerisine girmeden elime aldım. Bakımlarını internetten araştırmalısın. Tüp şeklinde bir yere ihtiyaçları var ağlarını örmeleri için. Silindir bir cisim veya delikli bir odun parçası kullanabilir ya da taşlardan uygun bir mağara yapabilirsin.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
hocam bende bir örümcek buldum, siz evde vs mi buldunuz bilmiyorum ama yine de şöyle bir yorum yapmak istiyorum. benim konularıma bakarsanız fotoğrafını görebilirsiniz. günlüğümde mevcut. dışarıdan yakalanan örümceklerin bakılması baya zor oluyor ve yem kabul etmeme durumları olabiliyormuş. böyle bir durum olursa dışarı salmanız en iyisi gibi yorumlar geldi ve bende o şekilde düşündüğüm için dışarıya saldım (evde bulmuştum).

orvmcek

Yumurta
Üye

Yanlış bilgilendirme üstte melihgokcen’in de belirttiği üzere bir Gnaphosid. Ayrıca Steatoda paykulliana gibi bir Theridiid de değil.

Thales

Yumurta
Üye
hocam bende bir örümcek buldum, siz evde vs mi buldunuz bilmiyorum ama yine de şöyle bir yorum yapmak istiyorum. benim konularıma bakarsanız fotoğrafını görebilirsiniz. günlüğümde mevcut. dışarıdan yakalanan örümceklerin bakılması baya zor oluyor ve yem kabul etmeme durumları olabiliyormuş. böyle bir durum olursa dışarı salmanız en iyisi gibi yorumlar geldi ve bende o şekilde düşündüğüm için dışarıya saldım (evde bulmuştum).
Kendisini evde buldum yaklaşık dört aydır benimle kalıyor ve yem kabul etmeme gibi bir durumla hiç karşılaşmadım , aksine kendisi hareket eden herşeyi yedi şimdiye kadar.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Kendisini evde buldum yaklaşık dört aydır benimle kalıyor ve yem kabul etmeme gibi bir durumla hiç karşılaşmadım , aksine kendisi hareket eden herşeyi yedi şimdiye kadar.
hocam 4 aydır bakıyorsan ve yaşıyorsa zaten olmuş demek ki, benimki yemediği için salmam gerekti.

Beowulfs

Yumurta
Üye
Hocam daha önce kurt örümceği besledim, oda yem kabul ediyordu :( fakat işler öyle değil yem yemesi mutlu olduğu anlamına pek gelmiyor, besleyecekseniz tarantula gibi üretim canlılar seçin, dışardan aldıklarımız maalesef en sonda ölüyorlar, yok ben besliyeceğim derseniz size önerim mevsimlik besleyin, çıkın gece çayıra açın flaşı alın bi kurt örümceği, bi kabuk atana kadar bakın sonra geri salın, muhteşem bi deneyimdir tavsiye ederim.

Thales

Yumurta
Üye
Başka fotoğrafları varsa atar mısın? Bir de boyutu ne kadar?
tabiki atarım buyrunuz IMG_20220119_195416.jpg

Başka fotoğrafları varsa atar mısın? Bir de boyutu ne kadkadar
Bacaklarıyla beraber 6 cm boyutunda

Hocam daha önce kurt örümceği besledim, oda yem kabul ediyordu :( fakat işler öyle değil yem yemesi mutlu olduğu anlamına pek gelmiyor, besleyecekseniz tarantula gibi üretim canlılar seçin, dışardan aldıklarımız maalesef en sonda ölüyorlar, yok ben besliyeceğim derseniz size önerim mevsimlik besleyin, çıkın gece çayıra açın flaşı alın bi kurt örümceği, bi kabuk atana kadar bakın sonra geri salın, muhteşem bi deneyimdir tavsiye ederim.
Mevsim değiştikten sonra bırakmayı düşünüyorum hocam .

Son düzenleme:

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Tamamdır. Segestria florentina olduğunu teyit etmiş olduk. Bu boyutta bir Gnaphosid bulunamayacağını düşünüyordum. Ama biraz fazla şişmiş ophistosoması (abdomeni). Normalde Segestridlerin ophistosoma/prosoma oranı düşük oluyor.