Bu kraliçe karınca mı?

Onur

Pupa
Üye
Karınca 2gündür hep aynı yerde ve bacagını bile kımıldatmıyor, bu normal mi onu alıp tüpünde nemli kısma koyayım mı tecrübeniz lazım? Böyle giderse hiç kımıldamadan ölecek gibi hissediyorum
Sık sık kontrol ediyorsanız orayı yuvası olarak algılamayabilir.karanlık yapıp bi kaç gün sonra yaşayıp yaşamadığına bakabilirsiniz.harketleri de sarhoş gibi degilse düzgün yürüyebiliyorsa korkmayın.

Baki32

Yumurta
Üye
kraliçeyi fazla strese sokmayın. tüpü mümkünse karanlık bı yere koyun eğer kraliçeniz döllenmişse iki,üç hafta içinde yumurtlar

Miyana

Yumurta
Üye
Sık sık kontrol ediyorsanız orayı yuvası olarak algılamayabilir.karanlık yapıp bi kaç gün sonra yaşayıp yaşamadığına bakabilirsiniz.harketleri de sarhoş gibi degilse düzgün yürüyebiliyorsa korkmayın.
Asla kımıldamıyor bacakları bile dün koyduğum gibi aynı yerde neyse, tüpü doğru yapmışımdır umarım iyi olur yoksa onu hapsedip ölümüne sebep olmak istemiyorum

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Kraliçenin abdomenine bakılırsa iyi beslenmemişe benziyor. Biraz zayıf bir kraliçe. Hareketsizlik, ölü gibi durma davranışları bundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

nos

Yumurta
Üye
Karınca 2gündür hep aynı yerde ve bacagını bile kımıldatmıyor, bu normal mi onu alıp tüpünde nemli kısma koyayım mı tecrübeniz lazım? Böyle giderse hiç kımıldamadan ölecek gibi hissediyorum
Normaldir, rahatsız etmemeye dikkat edin. İlk işçisi çıkana kadar besleme vs. yapmanıza gerek yok, sadece 1 hafta bir kontrol edin.

EArslan

Minör
Üye
4-5 gün karanlıkta tüpü hiç ellemeden bekle, muhtemelen nemli tarafa geçer (çiftleşmişse).

BurakDmrts

Yumurta
Üye
Reis, 1 hafta karanlıkta titreşim olmayan bir yere bırakmalısın kraliçeyi unutmazsan yumurtlamaz. Sabırlı olup bakmamayı öğrenince başlıyorsun hobiye.

eneeess

Pupa
Üye
Üstüne siyah bant ile cover yaptım karanlık bi yerde bekliyor
3-4 gün geçmiş ama yine de yazayım sürekli bakmanı önermiyorum kendini yuvasında hissetmediğinden olabilir karanlık hareketsiz bir yere koy kalsın 1 hafta kadar

Miyana

Yumurta
Üye
Reis, 1 hafta karanlıkta titreşim olmayan bir yere bırakmalısın kraliçeyi unutmazsan yumurtlamaz. Sabırlı olup bakmamayı öğrenince başlıyorsun hobiye.
6.gün bugün bi bakayım dedim hala aynı şekilde duruyor, kafasını pamuga koymuş üzüldüm gerçekten çıkartmak istiyorum ama zaten bu halde ölmemişse dışarda ölür, hiç bir hareket yok muhtemelen öldü, yine kapattım ve yerine koydum, ilk gün nasıl koyduysam şuanda da aynı halde duruyor öldüğünü düşünüyorum, ama ölmeme ihtimaline karşı çıkarıp strese sokmakta istemiyorum ikilemde kaldım sanırım deney tüpündeki karınca olarak evimde kalacak hobi başlamadan bitti

Fatihh

Yumurta
Üye
6.gün bugün bi bakayım dedim hala aynı şekilde duruyor, kafasını pamuga koymuş üzüldüm gerçekten çıkartmak istiyorum ama zaten bu halde ölmemişse dışarda ölür, hiç bir hareket yok muhtemelen öldü, yine kapattım ve yerine koydum, ilk gün nasıl koyduysam şuanda da aynı halde duruyor öldüğünü düşünüyorum, ama ölmeme ihtimaline karşı çıkarıp strese sokmakta istemiyorum ikilemde kaldım sanırım deney tüpündeki karınca olarak evimde kalacak hobi başlamadan bitti
Aynı şey benimde başıma gelmişti. Öldü sandım bıraktım 2 3 hafta kaldı orda sonra aklıma geldi bi baktım yumurtalar vardı.

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Şu an yapabileceğiniz en iyi şey kraliçeyi rahatsız etmemektir. Kraliçeyi rahatsız etmeyerek kraliçeye yapabileceğiniz en büyük iyiliği yapmış olursunuz, belki bunu bilmek üzülmenizi engeller.

Miyana

Yumurta
Üye
Şu an yapabileceğiniz en iyi şey kraliçeyi rahatsız etmemektir. Kraliçeyi rahatsız etmeyerek kraliçeye yapabileceğiniz en büyük iyiliği yapmış olursunuz, belki bunu bilmek üzülmenizi engeller.
Ölmüş ya baktım kurumuş bile hayvancık, başta müdahale edip tüpün içine itseydim ya da yanına besleyici bişeyler verseydim keşke

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Ölmüş ya baktım kurumuş bile hayvancık, başta müdahale edip tüpün içine itseydim ya da yanına besleyici bişeyler verseydim keşke
Evet çok zayıf duruyordu zaten, olsun yapacak bir şey yok. Öleceğini öngöremezdiniz, sağlık olsun. Bir daha ki sefere. :)