Bilinmeyen Canlı..

Qeyfi

Yumurta
Üye
Geçmeselerde tüp orda kalsın işçi karıncaların bir kısmı orda yaşayacaklardır ekstra şimdi dikkatimi çekti bu tüpün coveri yok sürekli aydınlıkta mı kalıyorlar outwordle beraber karartıyorsansız nasıl outworld işlevi görecek ilginç ve karıncalar için sağlıklı olmayan bir sistem olmuş bence test tüpü nem oranı iyi degil karartma yok kapak nasıl açılıp besleme ve temizlik yapıyorsunuz acilen iyileştirmelere gitmelisiniz isterseniz dm den yazin yardimci olayim konu uzamasın forum meşgul olmasın hem
Çok teşekkür ediyorum söylediklerinizi yapıp düzeltmeye gideceğim. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Vazonax

Pupa
Üye
Çok teşekkür ediyorum söylediklerinizi yapıp düzeltmeye gideceğim. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Nedemek hiç önemli degil Önce şu yaşam alanını halledin hiç yoktan bariyer sürün ondan sonra bakalım şu yabancı böcek meselesine

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Yanlış anlamayın ama sistemde o kadar fazla yanlış görmüyorum. Tek eksiği tüp sayısının az olması, bir de sistem dışarıda bırakılıyorsa test tüpünü karanlık tutacak bir şey eksik. Daha önce hiç tüpteki suyun az olması fazla neme sebep olur diye bir şey duymadım. Ki burada gönderiyi atan kişinin de tüpü hazırladığında su seviyesinin bu seviyede olmadığı belli. Koloni bu boyuta gelene kadar tüpteki suyu bu seviyeye getirmiştir. Zamanla su seviyesinin azalması gayet normal bir şey. Karıncalar uygun gördükleri nem seviyesine göre tüpte ona göre yerleşirler. Eğer outworld'e bir tane daha tüp eklerse ve yaşam alanını karanlık yapmak için tüpleri kaplarsa veya sadece sistemi karanlık bir yere yerleştirirse fazladan bir şey değiştirmesine gerek olduğunu sanmıyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bir de tabi bariyer sürerse daha pratik olacaktır kapağa kıyasla.

Vazonax

Pupa
Üye
Yanlış anlamayın ama sistemde o kadar fazla yanlış görmüyorum. Tek eksiği tüp sayısının az olması, bir de sistem dışarıda bırakılıyorsa test tüpünü karanlık tutacak bir şey eksik. Daha önce hiç tüpteki suyun az olması fazla neme sebep olur diye bir şey duymadım. Ki burada gönderiyi atan kişinin de tüpü hazırladığında su seviyesinin bu seviyede olmadığı belli. Koloni bu boyuta gelene kadar tüpteki suyu bu seviyeye getirmiştir. Zamanla su seviyesinin azalması gayet normal bir şey. Karıncalar uygun gördükleri nem seviyesine göre tüpte ona göre yerleşirler. Eğer outworld'e bir tane daha tüp eklerse ve yaşam alanını karanlık yapmak için tüpleri kaplarsa veya sadece sistemi karanlık bir yere yerleştirirse fazladan bir şey değiştirmesine gerek olduğunu sanmıyorum.
Yanlış anlaycak bir durum yok merak etmeyin yardım etmek için buradayız test tüpündeki su miktarından kastım pamugun girişe uzaklıgı pamuk ne kadar içerde olursa havalandırma az olacagı için nem oranı artar koloni zaten aşırı nemden rahatsız oldugunu girişe yakın durarak belli etmiş ve en uygun nem oranını orada bulmuş ama tüpün çogu kısmı kullanılamıyor nemden dolayı bu sebeple işçiler üstüste toplanıp outworlde kadar taşmış yanlış hatırlamıyotsam tugkan abi bundan kç serisinin bir videosunda bahsetmişti diger hata olarak belirttigim karartma ise eger outworld ile birlikte karartırsa gece gündüz dengesini yok etmiş olur yani koloni için orasi artık outwold degil yaşam alanı olur outworldden kastımız dış dünyayı kopyalamaya çalıştıgımız bir alan bariyer ise temizlik ve beslenme için önemli bence isteyen kullanmaz tabi

Son düzenleme: