Bilgi rica ediciğim

Proxyma

Yumurta
Üye
Merhaba uzun zamandır böceklere ilgili olmama rağmen ilk defa bir tarantula almaya karar verdim aklımda metallica almak vardı hep fakat piyasada bir türlü bulamadım. Bulamadığımdan dolayı farklı türler arıyorum başlangıç için bana handling yapabileceğim bakımı nispeten basit bi tür önerirseniz çok sevinirim. Ayrıca İstanbul içi elden canlı yem alabileceğim bir yer önerirsenizde ekstra mutlu olurum tek bir canlı alacağım için fazla yem almak istemiyorum tek seferde.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim

TiTaha

Larva
Üye
Merhaba uzun zamandır böceklere ilgili olmama rağmen ilk defa bir tarantula almaya karar verdim aklımda metallica almak vardı hep fakat piyasada bir türlü bulamadım. Bulamadığımdan dolayı farklı türler arıyorum başlangıç için bana handling yapabileceğim bakımı nispeten basit bi tür önerirseniz çok sevinirim. Ayrıca İstanbul içi elden canlı yem alabileceğim bir yer önerirsenizde ekstra mutlu olurum tek bir canlı alacağım için fazla yem almak istemiyorum tek seferde.
facebook gruplarına bakabilirsiniz, görmüştüm biri murinus satıyordu uygun bir fiyata fakat murinusla başlamayı önermiyor çoğu kişi. eğer sakin bir tür istiyorsan Brachypelma cinsinin türlerine ve albopilosus türüne bakabilirsin fakat çoğu sakin tür yavaş gelişir. Eğer hızlı büyüsün istiyorsan lasiodora Lasiodora Parahybana türüne bakabilirsin, biraz agresiftir ama çok değil. Handlinge gelirsek hiç bir tarantula öyle istediğin zaman handling yapamazsın, anca ara sıra yapabilirsin.

Utgea

İşçi Karınca
Üye
Başlangıç için sakin türler ile başlamanız daha iyi olacaktır. Benim tavsiyem Brachypelma Boehmei uygundur hem sakin bir mizaca sahip hemde izlemesi keyifli. Handling konusunda hiçbir tarantula türünü zorunda kalmadıkça ele alınmaması gerektiğini düşünüyorum.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Metallica başlangıç için uygun sayılmaz. Tliltocatl türleri, brachypelma türleri, grammostola türleri, lasiodora parahybana, pterinopelma sazimai, nhandu chromatus, acanthoscurria geniculata gibi türleri önerebilirim (CC belki olabilir). Yenidünya ve yer türleridirler. Beslemeleri gayet uygun ve güzel canlılardır. Handling yapmak önerebileceğim bir şey değil. Hangi canlı olursa olsun. İstanbul'da bilmiyorum ama diğer canlı yem sitelerine de bakabilirsiniz. Ankara canlı yem, Antalya çekirge, Adana canlı yem gibi sitelere bakabilirsiniz. Instagramdan da karincamizmir store aracılığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Canlı yem satışları mevcuttur

Proxyma

Yumurta
Üye
Selamlar tekrardan hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.Verdiğiniz öneriler doğrultsunda lasiodora parahybana almaya karar verdim ve ufak bi raştrıma yaptım sahiplenmek için,bi ilan buldum canlı l4 ve satıcı yanında torf ,un kurdu ve yataklık veriyor fiyat 230 tl ilk defa başlayacağım için elimde torf yataklık gibi malzemeler yok bana makul göründü. tekrardan bi fikrinizi almak istedim.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Selamlar tekrardan hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.Verdiğiniz öneriler doğrultsunda lasiodora parahybana almaya karar verdim ve ufak bi raştrıma yaptım sahiplenmek için,bi ilan buldum canlı l4 ve satıcı yanında torf ,un kurdu ve yataklık veriyor fiyat 230 tl ilk defa başlayacağım için elimde torf yataklık gibi malzemeler yok bana makul göründü. tekrardan bi fikrinizi almak istedim.
Uygun sayılır. Satan arkadaşla konuşup daha uyguna getirmeyi deneyebilirsiniz

Umut46

Yumurta
Üye
Fiyat uygun değil , sling canlıdan bahsediyoruz ve tür lp canlı fiyatı max 100 tl

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Fiyat uygun değil , sling canlıdan bahsediyoruz ve tür lp canlı fiyatı max 100 tl
İthalattan gelen canlı ise 180 falan olabilir. Ayrıca yanında torf, yataklık kurt da veriyor satan kişi. Üretim canlı için deseydiniz 100 TL'den daha ucuza da alabilirdi

Proxyma

Yumurta
Üye
İthalattan gelen canlı ise 180 falan olabilir. Ayrıca yanında torf, yataklık kurt da veriyor satan kişi. Üretim canlı için deseydiniz 100 TL'den daha ucuza da alabilirdi
adama bir türlü ulaşamdım (230 a satan) kaç gündür sling lp arıyorum ama fiyatları uçmuş 250den aşağıya yok.
tanıdıklarınız varsa bilgi verirseniz sevinirim

Proxyma

Yumurta
Üye
Tekrardan merhaba. Bu gün ilk canlı mı aldım ve biraz yardım isteyeceğim sizden kendisi lasiodara parahybana L6-7 arası havalar soğuduğu için biraz korkuyorum sizce bi termometre almalı mıyım ? Dığer bi sorumda ailem fena halde hamam böceklerinden korktuğu için sadece un kurdu yada morio kurdu alabilicem sadece kurla beslesem canlı için bir sorun teşkil eder mi ? Son olarakta odamda yaşayacağı için onu neler strese sokabilir bunlardan biraz bahsederseniz sevinirim. Birde torf önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

TiTaha

Larva
Üye
Tekrardan merhaba. Bu gün ilk canlı mı aldım ve biraz yardım isteyeceğim sizden kendisi lasiodara parahybana L6-7 arası havalar soğuduğu için biraz korkuyorum sizce bi termometre almalı mıyım ? Dığer bi sorumda ailem fena halde hamam böceklerinden korktuğu için sadece un kurdu yada morio kurdu alabilicem sadece kurla beslesem canlı için bir sorun teşkil eder mi ? Son olarakta odamda yaşayacağı için onu neler strese sokabilir bunlardan biraz bahsederseniz sevinirim. Birde torf önerirseniz sevinirim.
15 derecenin altına düşmedikçe sıkıntı yok, lp büyük bi tür olduğu için adult boyda böcek edinmen gerekebilir sadece morio ile idare edersen pek sağlıklı olmayabilir(çeşit açısından), titreşim ve kabuk değiştirme dönemlerinde fazla ışık rahatsız edebilir kabuk değiştireceği zaman loş bir ortama alabilirsin fakat canlının gece-gündüz döngüsünü yaşaması da lazım, torf olarak sıkıştırılmış Genta cocopeat torf alabilirsin.

Proxyma

Yumurta
Üye
15 derecenin altına düşmedikçe sıkıntı yok, lp büyük bi tür olduğu için adult boyda böcek edinmen gerekebilir sadece morio ile idare edersen pek sağlıklı olmayabilir(çeşit açısından), titreşim ve kabuk değiştirme dönemlerinde fazla ışık rahatsız edebilir kabuk değiştireceği zaman loş bir ortama alabilirsin fakat canlının gece-gündüz döngüsünü yaşaması da lazım, torf olarak sıkıştırılmış Genta cocopeat torf alabilirsin.
Çok teşekkür ederim bilgi için özellikle sıcaklık konusunda içime su serptin