Barkın’ın Krallığı

Muhammet18

Pupa
Üye
Eee kanka sen günlüğün ismini Barkın imparatorluğu yapsan,krallık benim ismim de 👉👈🥺

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Güncellemenin vakti geldi diye düşündüm, az önce yakın çekimler yaptım.

Solenopsis Fugax kolonime un kurdunu biraz fazla kaçırdığım için çok fazla işçi sayısı arttı ve şuanda larvaların pupaların içinde yüzüyorlar. Pamuğu kazıp kendilerine ıslak pamuğun içinde yuva yapmaya devam ediyorlar.
3.jpg2.jpg
6.jpg

Camponotus Nicobarensis kraliçesi ilk 5 işçisini çıkardı. Çok iyi besliyorum işçilerin abdomenleri dolu dolu olmasına rağmen kraliçeyi çok az besliyorlar.
8.jpg
5.jpg
9.jpg

Crematogaster Schmidti kolonisi istikrarlı bir şekilde yemeye ve gelişmeye devam ediyorlar. Seneye büyük bir nüfus patlaması bekliyorum.
7.jpg
1.jpg

Crematogaster Ionia kolonisin nüfüsü patladı diyebilirim Schmidtiler'den daha hızlı gelişiyorlar ve her zaman açlar ne kadar un kurdu verirsem vereyim istinasız tümünü yiyorlar. Tüp içi yaptığım odacık onları dar bir alanda tuttuğu için plastiği delik deşik ettiler/parçaladılar.
4.jpg

Ufak bir odun formikaryum denemesi yapıyorum. Bir yanlışlık sonucunda ufak bir bölümü kırıldı. Yamaladıktan sonra hiçbir eksiği kalmıyor.
10.JPG

shockwave

Yumurta
Üye
Crematogaster schmidti kolonisini suyu bittiği için transfer ettim güzel görüntüler yakaladım sizinle paylaşmak istedim.
Crematogaster Schmidti:

Ekli dosyayı görüntüle 25752
Ekli dosyayı görüntüle 25753
Ekli dosyayı görüntüle 25754
Ekli dosyayı görüntüle 25755
Ekli dosyayı görüntüle 25756
Crematogaster'ların abdomen şekli çok hoşuma gidiyor. Bir kere kraliçesini bulmuştum yakalayacaktım ve maalesef otların içine kaçtı. Güzel koloni. 👍

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Güncellemenin devamı:

Lasius multi queen denemesi başarısız oldu ama birçok kraliçe yumurtaladığı için ve beslediği için bir sürü pupa mevcut. İlk şekerli suyu dün verdim, bugünde un kurdu verdim tıkınıyorlar :giggle:
4.jpg

@Ares 'in gönderdiği Messor Wasmanni kolonisi iyi gelişiyor şuanlık tohumdan başka bir yem vermedim. Yakında un kurdu ile boostlamaya başlayacağım. Sırtlarındaki kızıllıklar belli olmaya başladı.
1.jpg
3.jpg

Yine @Ares 'in gönderdiği ve türünün Fellah olduğunu düşündüğümüz Camponotus kraliçesinin işçileri çıkmaya devam ediyor. Yavaş gelişiyorlar ama boyutları gerçekten büyük ve saldıganlar.
6.jpg

Yine @Ares 'in gönderdiği az işçili Crematogaster Lortetti kolonisi nüfus patlaması yaşadı. Yolda bir sürü yeni işçi var. Onlarda un kurtlarını ne kadar verirsem o kadar yiyorlar, sürekli açlar. Beslediğim üç Crematogaster türü arasından en iyi içici olanları Lortetti'ler. Ballı su verdiğimde en az boğulma bu türde yaşanıyor.
2.jpg
5.jpg

Görüntülerde bulanıklık oluyor. Normalde çekilerim çok net ama forumdaki kısıtlama yüzünden bazen çamur gibi olabiliyor.

Emre52ege52

Pupa
Üye

Solenopsis Fugax kolonime un kurdunu biraz fazla kaçırdığım için çok fazla işçi sayısı arttı ve şuanda larvaların pupaların içinde yüzüyorlar. Pamuğu kazıp kendilerine ıslak pamuğun içinde yuva yapmaya devam ediyorlar.
Ekli dosyayı görüntüle 28040Ekli dosyayı görüntüle 28039
Ekli dosyayı görüntüle 28043

Camponotus Nicobarensis kraliçesi ilk 5 işçisini çıkardı. Çok iyi besliyorum işçilerin abdomenleri dolu dolu olmasına rağmen kraliçeyi çok az besliyorlar.
Ekli dosyayı görüntüle 28045
Ekli dosyayı görüntüle 28042
Hayvan anasını beslemez mi ya çok ayıp utanın

MADOFF

Yumurta
Üye

Ekli dosyayı görüntüle 28040Ekli dosyayı görüntüle 28039
Ekli dosyayı görüntüle 28043

Ekli dosyayı görüntüle 28045
Ekli dosyayı görüntüle 28042
Ekli dosyayı görüntüle 28046

Crematogaster Schmidti kolonisi istikrarlı bir şekilde yemeye ve gelişmeye devam ediyorlar. Seneye büyük bir nüfus patlaması bekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 28044
Ekli dosyayı görüntüle 28038

Crematogaster Ionia kolonisin nüfüsü patladı diyebilirim Schmidtiler'den daha hızlı gelişiyorlar ve her zaman açlar ne kadar un kurdu verirsem vereyim istinasız tümünü yiyorlar. Tüp içi yaptığım odacık onları dar bir alanda tuttuğu için plastiği delik deşik ettiler/parçaladılar.
Ekli dosyayı görüntüle 28041

Ufak bir odun formikaryum denemesi yapıyorum. Bir yanlışlık sonucunda ufak bir bölümü kırıldı. Yamaladıktan sonra hiçbir eksiği kalmıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 28047
Ne odunu bu

Fatih136

Yumurta
Üye
Geçen sene ağustos sonu bulduğum ve bu sezonun başına kadar çok yavaş gelişen Solenopsis Fugax kolonim suanda gerçekten aşırı hızlı büyüyor kraliçe çok fazla yumurta yapıyor. Un kurdu vermeye korkar oldum başa çıkmak çok zor oluyor.

Not: Pamuğu delip tünel yaptılar S.fugax besleyecek olanlar pamuğu gevşek bırakmasınlar kazdıkları için su basabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 25579

Ekli dosyayı görüntüle 25578

Ekli dosyayı görüntüle 25582

Ekli dosyayı görüntüle 25580

Ekli dosyayı görüntüle 25581

İlk resimde tünelin başlagıç kısmı gözüküyor bakarsanız görebilirsiniz.
Normal pamuk yerine makyaj temizleme pamuğu kullansam zarar verir mi

Muhammet18

Pupa
Üye
Evet arkadaşlar bu günlük itibariyle barkında ateş karıncası var 🗿

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Arkadaşlar yurtdışına okumaya gideceğim için hobiyi bırakmak zorunda kaldım elimdeki tüm karıncaları verdim, sonraki ilk bahara kadar da karınca bakmayacağım. Belki bir kraliçe ile karşılaşırsam fotoğraflayıp salarım.

Emre52ege52

Pupa
Üye
Arkadaşlar yurtdışına okumaya gideceğim için hobiyi bırakmak zorunda kaldım elimdeki tüm karıncaları verdim, sonraki ilk bahara kadar da karınca bakmayacağım. Belki bir kraliçe ile karşılaşırsam fotoğraflayıp salarım.
Hayırlısı olsun Barkın seni tekrar aramızda görmek dileği ile

Emre52ege52

Pupa
Üye
Hobiyi bırakacakgini bilsen aphaenogaster bir tanesini isterdim 😅

muhsinkaan

Yumurta
Üye
üzüldüm bursada mı oturuyorsun şuan merak ettim de

Vedad

İşçi Karınca
Üye
hangi ülkeye?

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bulgaristana. Bu arada bugünün sonunda yorumlarımızın bir çoğunu sileceğim konu dışına çok çıktık.