Bally kullanımı

Gökdennz

Larva
Üye
Formikaryumumda mıknatıslı tak çıkar bir kapak yapmak istiyorum düzenlemeleri yaptım ama mıknatısları yapıştırmak için bally kullanırsam (karıncaların temas edemeyeceği bir yerde) bir sorun yaşar mıyım?

Böcek_

Yumurta
Üye
Formikaryumumda mıknatıslı tak çıkar bir kapak yapmak istiyorum düzenlemeleri yaptım ama mıknatısları yapıştırmak için bally kullanırsam (karıncaların temas edemeyeceği bir yerde) bir sorun yaşar mıyım?
Sıcak silikon kullanabilirsin hem ucuz hem basit. :)

Böcek_

Yumurta
Üye
Ama havalandırmayı unutma.

Gökdennz

Larva
Üye
Ama havalandırmayı unutma.
Sıkacağım yer karıncaların temasında değil zaten. dikey bir formikaryum yaptım yan cam olarak kullanacağım. Ytongu mıknatıs için deldim yerleştirdim üstüne de camı mıknatıs ile tutturacağım. Temizlemem gerektiği zaman sıkıntı olmasın diye böyle bir şey yaptım. Temas edecekleri bir yer değil zaten soğuk silikon zarar verir mi ki? Cevabın için teşekkür ederim efenim.

Quikblade

Yumurta
Üye
Sıkacağım yer karıncaların temasında değil zaten. dikey bir formikaryum yaptım yan cam olarak kullanacağım. Ytongu mıknatıs için deldim yerleştirdim üstüne de camı mıknatıs ile tutturacağım. Temizlemem gerektiği zaman sıkıntı olmasın diye böyle bir şey yaptım. Temas edecekleri bir yer değil zaten soğuk silikon zarar verir mi ki? Cevabın için teşekkür ederim efenim.
bildiğim kadarıyla soğuk silikon sıkıntı çıkarmıyor havalandırırsan ama bence en garantisi sıcak silikon

darkness

İşçi Karınca
Üye
En güvenlisi akvaryum silikonu.
Hem sıcak silikon hem soğuk silikon için uzun süre havalandırma gerek karıncaların temas edemeyeceği yerde olsa bile.Ayrıca mıknatıs ile sabitleme yönetimi hiç güvenli değil özellikle küçük türler için kesinlikle kullanılmamalı.

Gökdennz

Larva
Üye
Hem sıcak silikon hem soğuk silikon için uzun süre havalandırma gerek karıncaların temas edemeyeceği yerde olsa bile.Ayrıca mıknatıs ile sabitleme yönetimi hiç güvenli değil özellikle küçük türler için kesinlikle kullanılmamalı.
Şu an sadece formikaryum yapıyorum koyacak bir kolonim yok maalesef o yüzden silikon baya bı süre hava almış olacaktır zaten. Mıknatıs için de aynı şeyi düşünüyorum büyük bir türe sahip olmak istiyorum onun için önceden hazırlamak istedim elimde malzeme varken. Teşekkür ederim.

karınca-

Yumurta
Üye
Messorda uygun mu bol Mıknatıslı yapip

darkness

İşçi Karınca
Üye
Eğer pleksi kullanıyorsanız mıknatıs yerine vida kullanabilirsiniz
Temizlemek için vidaları çözersiniz yine vidalarsınız.

Silikonda da bıçak ile ytongtan ayrılıp temizleyip tekrar silikonlaya bilirsiniz.

Gökdennz

Larva
Üye
Eğer pleksi kullanıyorsanız mıknatıs yerine vida kullanabilirsiniz
Temizlemek için vidaları çözersiniz yine vidalarsınız.

Silikonda da bıçak ile ytongtan ayrılıp temizleyip tekrar silikonlaya bilirsiniz.
Çift taraflı bant işe yarar mı acaba elimde bayağı güçlü olan bir çift taraflı bant var tutar mı o? Gerektiğinde söküp çıkarıp tekrar aynı şekilde yapıştırırabilirim.

darkness

İşçi Karınca
Üye
Çift taraflı bant işe yarar mı acaba elimde bayağı güçlü olan bir çift taraflı bant var tutar mı o? Gerektiğinde söküp çıkarıp tekrar aynı şekilde yapıştırırabilirim.
Çift taraflı bant nemden yapışkanlığını kayıp edebilir.