Bahçede tarantula buldum besliyorum

Neixtro

Yumurta
Üye
Isırtmayı deneseydin belki spiderman olurdun. (!):)

melihgokcen

Larva
Üye
Türkiye de iki tarantula türü bulunmakta.
Tr de yaşamiyor olabilir , bu yüzden nerede yaşadığını sordum.
-cendsel
Hayır 4 tür var. Kaynak: Tarantulapedia
unknown.png

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Türkiye'de Chaetopelma cinsinden 4 kabul edilmiş tarantula türü bulunmakta fakat bu dördünden de değil. :) Theridiidae familyasından bir hanımefendi. Steatoda grossa olması oldukça muhtemel. Çok ufak bir ihtimal Latrodectus spp. de olabilir fakat Türkiye'de Latrodectus bulmak pek kolay bir iş değil. Yani oldukça düşük bir ihtimal.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Açıklamak için; Latrodectus cinsi gerçek karadulları içerir. Bize medya organlarında ne kadar tehlikeli ve "ölümcül" olduğu empoze edilen Amerika ve Avustralya türlerini içerir. Türkiye'de ve genel olarak Akdeniz bölgesinde bulunan türler bunlar kadar etkili bir zehre sahip değildir. Fakat yine de coğrafyamızda bulunan örümcek türlerinden en son ısırılmak isteyeceklerimdendir bizde bulunan 4 tür. :) Steatoda ise yalancı karadul (false widow) olarak adlandırılan türleri içerir. Zehirleri tıbbi olarak bir önem arz etmeyen türler olduğu için çok fazla bir endişeye kapılmadan istediğinizi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Okan

Pupa
Üye
Tarandula diyip karadul beslemen 😁
Sen beni güldürdün allahda seni güldürsün aman mazallah karadullar zehirlidir özellikle dişileri