Axolotl'um için yardım

maskeli

Yumurta
Üye
Merhaba, dün bir axolotl aldım her şey yolundaydı, mutluydu. Suyu 15 20 derece arası. ışık açmadım stresi gitsin diye. dün parmağımı falan takip ediyordu hareketliydi fakat bugün rengi bir tık beyazlaşmış ve hareketsiz halde, yardımcı olabilir misiniz? yuvasından da çıkmıyor ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• 1699619535051926815931833911103.jpg
    1699619535051926815931833911103.jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 19
Moderatör tarafında düzenlendi:

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/jhJ3c
Akvaryum Moderasyon
Üye
Bir problem olduğunu sanmıyorum. Daha detaylı bir fotoğraf paylaşmanız mümkün mü? Yem yiyor mu? Yine de hasta olduğunu düşünüyorsanız birçok sebebi olabilir. Sıcaklık 15-20 arası demişsiniz, eğer sıcaklık dalgalanması varsa canlıyı etkiler. Sıcaklığı sabit tutamıyorsanız ısıtıcı alın. Alıştırma yaparken geldiği suyun sıcaklığı ve akvaryumun sıcaklığı eşit değilse de etkilenmiş olabilir. Bakteri kültürünün oluşmasını beklemediyseniz bundan etkilenmiş olabilir. Ama dediğim gibi axolotllar dayanıklı canlılar, bir problem olduğunu sanmıyorum. Eğer 1-2 gün yem yemiyorsa problem var demektir.

maskeli

Yumurta
Üye
Bir problem olduğunu sanmıyorum. Daha detaylı bir fotoğraf paylaşmanız mümkün mü? Yem yiyor mu? Yine de hasta olduğunu düşünüyorsanız birçok sebebi olabilir. Sıcaklık 15-20 arası demişsiniz, eğer sıcaklık dalgalanması varsa canlıyı etkiler. Sıcaklığı sabit tutamıyorsanız ısıtıcı alın. Alıştırma yaparken geldiği suyun sıcaklığı ve akvaryumun sıcaklığı eşit değilse de etkilenmiş olabilir. Bakteri kültürünün oluşmasını beklemediyseniz bundan etkilenmiş olabilir. Ama dediğim gibi axolotllar dayanıklı canlılar, bir problem olduğunu sanmıyorum. Eğer 1-2 gün yem yemiyorsa problem var demektir.
Çok sağolun kendi kendine düzeldi şuan normal halde yem fln da verdim yiyor canlılık geldi hayvana