Axolotlın yelelerini nasıl büyütebilirim?

maskeli

Yumurta
Üye
Merhabalar benim 2 adet axolotlum var pembe ve siyah pembe olanın yeleleri biraz küçük geliyo uzaması için ni öneriniz varmı daha küçük bir boyutta un kurdu ile besliyorum yani proteinli bir yem fakat bi fark yok yardımcı olursanız sevinirm şimdiden teşekkür ederim.

buraakdemirer

Yumurta
Üye
merhaba, öncelikle akvaryumunuzda soğutma sistemi kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız ne tür bir yöntem kullanıyorsunuz? ben de axolotl besliyorum ve ilk aldığımda yeleleri neredeyse yok denecek düzeydeydi fakat bilindiği üzere axolotllar kendilerini yenileyebilme özelliğine sahip oldukları için saçaklarını istenilen şartlar sağlandığında tekrardan çıkartacaklardır ki örneklerini dosya eki olarak ekledim. şu anda bulundukları tankın derecesi çok önemli çünkü ben suyun sıcaklığını 20 derecenin altında tutmaya başladığımda kendisinde böyle bir değişim görmeye başladım.

Ekli dosyalar

• 2FB88F72-41D1-4F41-9E43-5C3C485B8811.jpeg
    2FB88F72-41D1-4F41-9E43-5C3C485B8811.jpeg
    65.5 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_5271.jpeg
    IMG_5271.jpeg
    35.8 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_5842.jpeg
    IMG_5842.jpeg
    12.4 KB · Görüntüleme: 11

maskeli

Yumurta
Üye
Merhaba ben fan kullanıyorum soğutmak için benimki hasarlı değil bazılarının yeleleri uzun bazıların kısa benim hayvanımda kısa mesela daha çok uzatılıyomu diye sormuştum yinede sağolun

buraakdemirer

Yumurta
Üye
Merhaba ben fan kullanıyorum soğutmak için benimki hasarlı değil bazılarının yeleleri uzun bazıların kısa benim hayvanımda kısa mesela daha çok uzatılıyomu diye sormuştum yinede sağolun
evet uzaması mümkün ama her canlı farklı tepkiler verebilir doğası gereği o yüzden ben kendi tecrübelerim sonucunda uzadıklarını gördüm ve yaptığım işlemleri dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. yani tamamen canlının vereceği tepkiye göre değişebilen bir şey olduğunu düşünüyorum.