Arkadaşlar etraf bunlardan kaynıyordu

Çözüm

mirzabedii

Yumurta
Üye
Anladım direkt bu hobiye karşısın fikrini değiştirmeye çalışmayacağım ama peki bu forumda ne işin var?
hobiye karşı değilim dediğim gibi mesela yolda arka kısmı ezilmiş, zar zor yürüyen karınca gördüm baktim etrafında karınca vs. de yoktu bakmak için aldım ins yaşar. ben de çok isterim o youtubeda izlediklerim gibi kolonilerin olsun ama kıyamıyorum hayvanı doğal ortamından almaya. bu arada alanlara da cani vs demiyorum ama alınmaması gerektiğini düşünüyorum

Alpaca

Yumurta
Üye
yolda arka kısmı ve ayağı ezilmiş bir karınca buldum. karıncalara ilgi duyduğum için kc falan izliyordum burayı biliyorum yani. Buradaki arkadaşlardan yardım istedim onlar da ediyorlar sağolsunlar
ayıp değilmi doğal ortamından çalmışsın sende peki karıncayı semi claustral değilki zaten bacağı yaralı olsa ne olacak?

PantMan

Yumurta
Üye
yolda arka kısmı ve ayağı ezilmiş bir karınca buldum. karıncalara ilgi duyduğum için kc falan izliyordum burayı biliyorum yani. Buradaki arkadaşlardan yardım istedim onlar da ediyorlar sağolsunlar
Ama sen yanlış biliyorsun. Bu kraliçenin Doğada ölme olasılığı %90'ken bu tüplerin içinde sadece %1. Bu tüplerin içinde daha güvendeler.

mirzabedii

Yumurta
Üye
ayıp değilmi doğal ortamından çalmışsın sende peki karıncayı semi claustral değilki zaten bacağı yaralı olsa ne olacak?
semi claustral nedir bilmiyorum. Almama gelecek olursak ayağı ve arka tarafı ezilmiş hayvan yüruyemiyor otoparkın içinde öyle debeleniyordu. aldım ilk başta etrafa bakındım başka karınca, yuva vs var mı diye bulamadım. ben de aldım

PantMan

Yumurta
Üye
semi claustral nedir bilmiyorum. Almama gelecek olursak ayağı ve arka tarafı ezilmiş hayvan yüruyemiyor otoparkın içinde öyle debeleniyordu. aldım ilk başta etrafa bakındım başka karınca, yuva vs var mı diye bulamadım. ben de aldım
Eee doğal ortamdan almışsın sende. Şimdi sen onu doğaya veya aynı yere götürsen yerini bulamayacak.Çünkü onlar başka karıncaların ayağının altındaki sıvılarla oluşan izlerle yollarını buluyorlar.

Alpaca

Yumurta
Üye
kısaca semi claustral yumurtalarını beslemesi için avlanması gereken karınca cinsleridir fully claustral ise yumurtalarını beslemek için avlanmasına gerek olmayan karıncalardır sendeki messor ise fully claustral yani tek yapacağı şey yuvasında sabit durup yumurtlamak ve yumurtaların çıkmasını beklemek

TiTaha

Larva
Üye
senin yaptığınla bizim yaptığımız benzer zaten. Arkadaşında dediği gibi bu kraliçelerin uçtuktan sonra ölme ihtimali %90 ve biz onlara doğal ortamından daha güvenli bir ortam yaratıyoruz.

mirzabedii

Yumurta
Üye
senin yaptığınla bizim yaptığımız benzer zaten. Arkadaşında dediği gibi bu kraliçelerin uçtuktan sonra ölme ihtimali %90 ve biz onlara doğal ortamından daha güvenli bir ortam yaratıyoruz.
öğrenmek için soruyorum uctuktan sonra neden ölme ihtimalleri artiyor

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Doğal ortam çünkü 🤨 Biri geçer ezer, suyun içinde kalır boğulur ölür, diğer sürüngen olan canlılar yer vs. Daha da sayabilirim. Ayrıca uçuşlarda 3-4 karınca uçmuyor. Yüzlerce hatta binlerce prenses dahi uçabiliyor
4 tane almakla doğanın dengesi bozulmaz merak etme. Sende şuan o sakat canlı ölmesin diye birnevi almışsın yani tüpte bakınca yaşama ihtimali daha fazla

Alpaca

Yumurta
Üye
doğal seçilim güçsüz olan ölür eğer hepsi yaşayıp koloni kursaydı dünya karıncalarla dolu olurdu bazısı soğuktan bazısı diğer hayvanlar aracılığıyla bazısı başka nedenden