Arjantin Hamamböceği(DUBİA) Hakkında Küçük Makalem

fureagle

Pupa
Üye
Herkese Selamlar👋Bugün sizlere Arjantin Hamamböceği yani Dubialar hakkında bilgilerimi aktaracağım.Dubialar gerek fiyatıyla gerek özellikleriyle olsun çoğu hobici için vazgeçilmez canlı yemlerden bir tanesidir.Dubialar yaşamları boyunca düz zeminlere tırmanamaz,bu onları kaçma oranı en riksiz canlı yemlerden bir tanesi yapar.Hızlı hareket edemezler ve erkekleri kanatlı olmasına rağmen uçamaz.Orta boyutlu plastik kaplarda vs bakabilirsiniz.Protein oranları oldukça yüksektir.Işığı pek sevmezler.Koku yapmazlar.Dubialar canlı doğururlar.Kabuk atarak yetişkin boya ulaşırlar tahmini 6 ila 9 kabukta bu boyuta ulaşırlar.Benim en sevdiğim canlı yem türüdür diyebiliriz:).Benim karıncalara başını ezip verince boost atıyorlardı:).Beslenmeleri için havuç patates vs koyabilirsiniz ama ayrıyeten protein ihtiyaçlarını ise köpek-kedi maması (kuru mama) verebilirsiniz.25-30 derece en uygun sıcaklıklardır onlar için.Kanatlı olanlar erkek,kanadı olmayanlar ise dişidir.Benim bilgilerim bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir ilerki zamanlarda daha detaylı yazı yazacaktır yetkili üyeler.Herkese keyifli hobiler dilerim,Sağlıcakla kalın👋
(Yazımı beğendiyseniz alttaki like tuşuyla belirtebilirsiniz.)
(Yazı şahsıma aittir,görseller google dan alınmıştır.)

indir (1).jpgindir (2).jpg

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Erkek dubialar az da olsa uçabilir. Eklemek istedim.