Ardajmm'in günlüğü

Ardajmm

Yumurta
Üye
Öncelikle merhabalar ben arda bu hobi 2,5 yıldır varım ve nitekim birçok hayvan besledim diyebilirim,size bu yolculuğum da yaptığım hatalari ,az da olsa tecrubelerimi ve hayvan günümü paylaşmak istedim. (yazim veya işaretleri yanlis kullanmis olabilir im uzun zamandir hollansa sa oldugumda hata yapabiliri maruz görün lütfen).

Son düzenleme:

fureagle

Pupa
Üye
estağfurullah günlüğün devamını bekliyoruz:giggle:

Ardajmm

Yumurta
Üye
Sakallı ejder'im = Sakallı ejder'imi 1 aylikken sahiplemdim vi su an 4,5 aylik bu günkü gonderimde ise size sahladigim yasam yerini,beslenmesini ve tecrubelerimi aktaracağım.

Yasam alanı = Ben 120,50,50 bir terrarium kullaniyordum ama terrarium u kirdigim icin geçici olarak 60,40,40 gibi bir seffaf plastik bir saklama kutusu kullaniyorum.

Isi ve nem= Ben sicaklik olarak ısıtıcı lamba kullanıyordum ama bu isi hayvanima yeterli gelmedi ve dışkisinda sivilasma oluyordu ve bende bir isitici pet aldim ve onu kullaniyorum bu sayede hayvanimdaki istahsizlik ve isallesme kayboldu,nem e gelirsem bir nem kabi kullanmiyorum su kabi kullaniyordum lakin hayvanik suya tuvalet yapmaya alisti ve su surekli kirleniyordum bende terrarium un bir köşesine fisfis sikarak su ihtiyacini sağladım nemi ise deri doneminde ilik su banyosu yaptiriyorum.

Buyume boyut= ilk aldigimda 16 gram ve ni tekim dierlerine gore kucuk boyda idi ama simdi karinca cifligim tavsiyeleri ile karisik besleme ilen hayvanim 130 gram 33cm boya ulaştı.

Daha fazla fotorag yuklemek isterdim ama elimde sadece bu var.

Ekli dosyalar

• 20220122_221640.jpg
    20220122_221640.jpg
    26.4 KB · Görüntüleme: 12

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Öncelikle merhabalar ben arda bu hobi 2,5 yıldır varım ve nitekim birçok hayvan besledim diyebilirim,size bu yolculuğum da yaptığım hatalari ,az da olsa tecrubelerimi ve hayvan günümü paylaşmak istedim. (yazim veya işaretleri yanlis kullanmis olabilir im uzun zamandir hollansa sa oldugumda hata yapabiliri maruz görün lütfen).
estağfirullah hocam, devamını merakla bekliyoruz. :)