Sabit Alıntı paylaşımlar hk;

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar bazı genç arkadaşların sağdan soldan topladığı rehberleri buralarda açtıklarını görüyorum. Yapmayın.

Rehber hazırlanacaksa, kaynaklar mix'lenir, üzerine biraz tecrübe serpilir ve paylaşımı yapılır. Aksi taktirde o rütbelerin geleceğine inanan dostlarım varsa o iş öyle olmuyor. Hevesiniz kaçmasın sonra. Duyurmak istedim.

Sevgilerimle

Angrycrodocile

Yumurta
Üye
Onun dışında emek hırsızlığı da hiçbir yerde hoş karşılanmaz, bir konuyu evet kaynak edinebilirsin. Kaynak olarak da belirtirsin. Ancak "A" sitesinde olan şeyin aynısını gidip burada yazılırsa site açısından da sorun oluyor.

Basit bir örnekle şöyle söyleyebilirim:
O kopyalanan içerik daha önce başka bir sitede açıldığı için Google bunu içerik kopyalama olarak algılıyor ve forumun içerik tarlası olarak algılanmasına sebep olur. Forum için faydalı iş yaptığınızı düşünerekten tam tersine forumun zararına iş yapmış oluyorsunuz.

cdgncn

Yumurta
Üye
Kopya içerik karincaciftligim.com sitesinin DA ve PA değerlerini düşürüyor bu durumu belki Tuğkan abi önemsemiyor ama copy paste yaparak sitemize yazık ediyorsunuz.

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Ben ben bildiğim konuları desteklemek için sitelerden ve bilimsel olarak açıklanmalarında destek alıyorum ancak yazdıklarımın hepsinin içinde tecrübeye dayalı ve Bilgi odaklı çözümlerini yazıyorum alt taraflarda aldığım kaynaklarında adını yazıyorum zaten umarım bir sakınca teşkil etmiyordur.

Angrycrodocile

Yumurta
Üye
Ben ben bildiğim konuları desteklemek için sitelerden ve bilimsel olarak açıklanmalarında destek alıyorum ancak yazdıklarımın hepsinin içinde tecrübeye dayalı ve Bilgi odaklı çözümlerini yazıyorum alt taraflarda aldığım kaynaklarında adını yazıyorum zaten umarım bir sakınca teşkil etmiyordur.
O site ya da kaynaktaki olan konuyu olduğu gibi buraya yapıştırma, içerisinde düzenlemeler yap.

Okan

Pupa
Üye
En azından kaynağı nerden aldıysan ufak bi detaylandır veya kaynağı aldığın yerin ismini konuna ekle. Ne emek çalınır, ne de sen mi yaptın diye sorulur.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Ben kendi yazdığım yazıyı başka bir foruma da atmıştım aynısı buraya attım. Sorun değildir umarım çünkü yazı bana ait

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Rica ederim, emek hırsızlığına gerek yok.
Ben emek hırsızlığı yaptığımı düşünmüyorum ben kendi yazdığım konuyu daha güvenilir olması için internetteki sitelerdende Bilgi alıyorum ve zaten en sonunda sitelerin adlarınıda veriyorum.

Angrycrodocile

Yumurta
Üye
Ben kendi yazdığım yazıyı başka bir foruma da atmıştım aynısı buraya attım. Sorun değildir umarım çünkü yazı bana ait
Yazı sana ait olsa da o forumda paylaştığın için o foruma ait içerik oluyor.

Ben emek hırsızlığı yaptığımı düşünmüyorum ben kendi yazdığım konuyu daha güvenilir olması için internetteki sitelerdende Bilgi alıyorum ve zaten en sonunda sitelerin adlarınıda veriyorum.
İsterseniz en altta kaynak belirtin ama bir yazının aynısını tamamen kopyalamak emek hırsızlığıdır.

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Yazı sana ait olsa da o forumda paylaştığın için o foruma ait içerik oluyor.

İsterseniz en altta kaynak belirtin ama bir yazının aynısını tamamen kopyalamak emek hırsızlığıdır.
İsterseniz altta belirttiğim kaynaklarla yazımı kıyaslayabilirsiniz birebir kopyalama olmadığını kendinizde görebilirsiniz.

Angrycrodocile

Yumurta
Üye
İsterseniz altta belirttiğim kaynaklarla yazımı kıyaslayabilirsiniz birebir kopyalama olmadığını kendinizde görebilirsiniz.
Zaten yapıyorsunuz demedim. Sadece bu durumun emek hırsızlığına girdiğini belirttim, yapmıyorsan sorun yok. Neden alınıyorsun yahu? :D

İgnifer

Pupa
Üye
rehber açma yetkisini sadece modlara verin diğer türlü herkes rehber açıp duruyor olmadı kaldırılsın
adam daha önce adını duymadığım türün rehberini açıyo anlamıyorum başlıklarda takip edilmiyor adam açtığım başlığın aynısını 15 dk sonra açmış modlara söyleyip kendiminkini kapattırdım yoksa duracak öyle ortalıkta

Angrycrodocile

Yumurta
Üye
Forum üzerinde rehber vs. gibi eklentilerin olması kullanıcıları konu açmaya teşvik eder, kaldı ki modların her konuda bilgisi olmayabilir. Gayet doğal bir durum. Modlar inceler, sonucunda da rehber için uygun değilse gereken işlemler zaten yapılır. Forum üzerinde kısıtlamalar getirmek hem kullanıcıları sıkar, hem de etik değil.

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Ben tüm kullanıcıların kendi rehberini açabilmesine destek veriyorum. Bu rehberlerin sadece başka yerden doğrudan alınıp buraya aktarılmaması gerekmekte. 3-4 Farklı kaynak açıp, yabancı kaynakları da gezerek kişiler kendilerine kapsamlı rehberler hazırlayabilirler. Zaten ansiklopedik insan rütbesi bu yüzden var.

En alt kısma ise rehberin oluştururken hangi kaynakların kullanıldığı da yazılırsa güvenilirlik artacaktır.

Zaten bu rehberler ilerleyen zamanlarda foruma uygun bir şekilde mod'lar veya bizzat kendim tarafından düzenlenir. Şuan en çok ihtiyacımız olan şey bu tarz forum kullanıcıları. Yarının demirbaşları onlar olacak sonuçta.

Bu sebeple karınca olsun, sürüngen olsun veya diğer herhangi bir konuda tecrübeli olan, araştırmayı seven ve bunu yazıya dökmek isteyen insanları dört gözle kovalıyorum.