Akrep Bulabilir miyim?

aeakdeniz13aea

Yumurta
Üye
Küçük akrep türlerini Belgrat' ta bulabilirmiyim ve hangi aylarda araştırmaya çıkmam gerekir ?
Nerelere bakmam gerekiyor?

Onlorot

Pupa
Üye
Doğadan alınan wc canlılar esaret altında bakılmaya ayak uyduramaz ve ölür. Lütfen doğadan Termit ve Karınca dışında canlıları koparmayalım. Beslediğimiz diğer canlılar üretim canlılar, siz de bulabilirseniz üretim olanlardan onlara bakabilirsiniz.

aeakdeniz13aea

Yumurta
Üye
Doğadan alınan wc canlılar esaret altında bakılmaya ayak uyduramaz ve ölür. Lütfen doğadan Termit ve Karınca dışında canlıları koparmayalım. Beslediğimiz diğer canlılar üretim canlılar, siz de bulabilirseniz üretim olanlardan onlara bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim bir video da görmüştüm doğada bulup beslendiğini yanlış bir bilgiymiş demekki beslenilmesi yasal değil diye biliyordum ondan dolayı doğadan bulmaya çalışacaktım teşekkürler iyi hobiler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İllaki bulursun ama alma doğasından ayırma yavruyu.
Tamamdır teşekkürler 🤗

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Anlayışınız için teşekkürler😎, çoğu bilinçsiz hobici inat edip doğadan almaya çalışıyor. Yasallık konusunda ise: Akrepleri beslemek yasal değil. Doğadan alınca yasal oluyor düşüncesi de yanlış bir düşüncedir. Doğadan canlı toplanması Orman Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır ve para cezası vardır.

Thales

Yumurta
Üye
Ben birkaç ay önce bir akrep buldum bir iki gün izleyip besledikren sonra bırakmayı düşünüyordum ancak o onu bulduğum gün öldü . Yani böyle hayvanları kesinlikle bir üreticiden almak lazım yoksa hem besleyemiyosun hemde bi canlının hayatına son veriyorsun .