Akrep Beslemek İstiyorum

phoenix

Yumurta
Üye
Öncelikle merhabalar. Bu akrep işlerine yeni merak salmış birisiyim ve birkaç konu hakkında soru sorabileceğim yerler arıyordum. Daha sonra bu foruma denk geldim. Neyse, lafı fazla uzatmadan konuya gelmek isterim. Ben yakın bir zamanda akrep zehri konusunda birkaç bilgiye denk geldim. Fiyatı ve uygulama alanları oldukça fazlaydı ve bu kısım beni şaşırtmıştı, açıkçası. Sonrasında bu işi bir girişim haline getirip akrep zehri üretme fikri geldi aklıma. Ancak bir işe girerken bilgisiz girmenin ne kadar büyük bir hata olduğunu da bilen birisiyim. Bu nedenle bu konu hakkında yaklaşık 2-3 haftadır araştırma yapıyorum, daha yeniyim yani. Bir süre araştırdıktan sonra hemen akrep alıp tesis açmanın yanlış olacağını düşündüm. Bir ön tecrübe istediği kanaatine vardım. Aynı zamanda bir işin sevmeden yapılamayacağını da bilen birisiyim. Bu yüzden öncelikle akrep beslemeyi sevmek istiyorum, bunu bir hobi olarak başlatarak akrep nedir, nasıl beslenir bunun hakkındaki detayları tecrübe ederek öğrenmek istiyorum. Ben ömrümde bir akrebe yaklaşmayı bırak akrep görmemiş birisiyim, ama merak ediyorum, bu işi yapmak istiyorum. Velâsıl kelâm, ben hobi olarak akrep beslemek istiyorum. Hangi akreple başlamalıyım? Nelere dikkat etmeliyim? Ne yapmam doğru olur? Ne yer, ne içer? "Akrepleri görmemişsin hayatında, bu iş sana göre değil" diyenler olabilir, ama hayır, ben bu hobiyi yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.