Aileyi ikna etme meselesi

Emperorofinsects

Larva
Üye
Arkadaşlar merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Mantis baktığım zamanlar(ki onu kendim bulmuştum satın almamıştım) ailemi bir şekilde ikna edip harçlığımı biriktirip un kurdu almıştım. Ama bir gün bir baktım ki un kurtlarım ölmüş. İçini kokladım ve çok kötü böcek ilacı kokuyordu. Ailemden biri içine böcek ilacı sıkmıştı. Ama herkes reddediyordu sıkmadık diye. Baya üzülmüştüm param da gitmişti un kurtlarım da... Şimdi heves ettim tarantula alacağım ama içine böcek ilacı sıkmalararından korkuyorum. Nasıl ikna edebilirim?

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Mantis baktığım zamanlar(ki onu kendim bulmuştum satın almamıştım) ailemi bir şekilde ikna edip harçlığımı biriktirip un kurdu almıştım. Ama bir gün bir baktım ki un kurtlarım ölmüş. İçini kokladım ve çok kötü böcek ilacı kokuyordu. Ailemden biri içine böcek ilacı sıkmıştı. Ama herkes reddediyordu sıkmadık diye. Baya üzülmüştüm param da gitmişti un kurtlarım da... Şimdi heves ettim tarantula alacağım ama içine böcek ilacı sıkmalararından korkuyorum. Nasıl ikna edebilirim?
Un kurtları sürkilasyon sağlanmadığı sürece kokabiliyorlar ilaçtan alakasız olarak, ilaç sıkmadık diyorlarsa bu ihtimali göz önünde bulundurmalısın, ikna etme kısmına gelecek olursak ailene bu canlılar zararsız olduğunu onların elinde gezdirerek ya da kendi elinde göstererek ufak güven sağlayabilirsin. "Bak anne hiç bişi yapmıyor" kafasında tavır sergilersen alışırlar diye düşünüyorum. :)

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bu tarz konular sıkça açılıyor forumda. Ailenizi siz tanıyorsunuz, aile yapınızı siz biliyorsunuz. İkna etmek sizin elinizde olan bir durum.

@el4nce'ın dediği gibi eğer böcek ilacı kokusu değilse aldığınız, ve havalandırma yapmadıysanız böcekler havasızlıktan ölmüştür. Aileniz bu durumda tekrar bakmanıza izin verebilir. Un kurtlarınızın ölümüne üzüldüğünüzü söyleyip tekrar bakmak istediğinizi anlatabilirsiniz. Sonuçta zaten zararsız canlılar ve bakımları kolaydır.

Tarantula için söyleyebileceğim, ailenizde örümcek fobisi olan varsa zaten direkt olarak bakmayı reddedecektir. Öncelikle fobilerinin üstesinden gelmelerine yardımcı olmanız lazım. Daha sonra ikna olabilirler.

Emperorofinsects

Larva
Üye
Un kurtları sürkilasyon sağlanmadığı sürece kokabiliyorlar ilaçtan alakasız olarak, ilaç sıkmadık diyorlarsa bu ihtimali göz önünde bulundurmalısın, ikna etme kısmına gelecek olursak ailene bu canlılar zararsız olduğunu onların elinde gezdirerek ya da kendi elinde göstererek ufak güven sağlayabilirsin. "Bak anne hiç bişi yapmıyor" kafasında tavır sergilersen alışırlar diye düşünüyorum. :)
Kutunun yarısı paslanmaz sineklikti hava ile alakası olduğunu düşünmüyorum cevabınız için teşekkür ederim

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Kutunun yarısı paslanmaz sineklikti hava ile alakası olduğunu düşünmüyorum cevabınız için teşekkür ederim
Tamamdır eğer sirkülasyonla ilgili değilse ilaç olması mümkün, üzüldüm sizin adınıza. :(

Slingersevici

Yumurta
Üye
Ben habersiz getirmiştim. Ailemden ayrı yaşıyordum daha sonra ailemin evine getirdiğimde zamanla kabullendiler hatta şuan onlarda benim kadar ilgili zamanı gelince yemlerini bile veriyorlar kabuk atınca hep beraber seviniyoruz. Israrcı olmak önemli kabullendirmek için ama ailen de ısrarcı olursa kendi evine çıktığında bu hobiye başlamanı öneririm . Beslediğin canlılara eziyet etmemek adına.
İyi forumlar