Afrika saylangozuma kalsiyum takviyesi?

OzerCtlc

Yumurta
Üye
Herkes merhaba yakın zamanda bir afrika saylangzu sahiplendim ve okuduğum kadarıyla kalsiyum takviyesi vermem gerekiyormuş. Kalsiyum takviyesini hangi yiğicekler ile vermem gerekiyor? Aldığımdan beri 2 hafta geçmiş durmda. Kaç günde bir vermem gerekiyor?(izlediğim videolarda haftada 1vermem gerekiyormuş)

Birde fotosunu bırakayım :)

Ekli dosyalar

• DF1D7949-E1FD-4829-A6C8-2F27F6E1DD00.jpeg
    DF1D7949-E1FD-4829-A6C8-2F27F6E1DD00.jpeg
    25.4 KB · Görüntüleme: 24

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Kalamar kemiği verebilirsiniz. Kaç günde beslemeniz hakkında bilgim yok malesef ama diğer salyangoz konularına bakarak bilgi edinebilirsiniz

ardaacar25

Yumurta
Üye
sürekli yemek durması iyi olur bu hayvanlar yedikçe büyüyor tabi ki herzaman yemek tutamayabilirsiniz bozulabiliyor bazı sebzeler meyveler hızlıca fakat ne kadar sık verdiniz o kadar iyi kalsiyüm içinde kalamar kemiği verebilirsin o yoksa yumurta kabuğunu havanda toz haline getirip verebilirsin fırına atıp sterilize edersen de iyi olur onun dışında yapay kalsiyumları kullanan görmedim fakat kullanılabiliyordu galiba dsüzü araştır istersen

celilcem

Pupa
Üye
Herkes merhaba yakın zamanda bir afrika saylangzu sahiplendim ve okuduğum kadarıyla kalsiyum takviyesi vermem gerekiyormuş. Kalsiyum takviyesini hangi yiğicekler ile vermem gerekiyor? Aldığımdan beri 2 hafta geçmiş durmda. Kaç günde bir vermem gerekiyor?(izlediğim videolarda haftada 1vermem gerekiyormuş)

Birde fotosunu bırakayım :)
Kuşçular da kalamar kemiği var pahalı değil olsa olsa 25 TL yada bazı yerlerde kalsiyum tozu satılıyor ondan alıp salatalığın domatesin vs üstüne döke bilirsin ama kalsiyum tozu çok daha fazla paraya gelir genellikle kalamar kemiği kullanılır doğasında da bu canlılar kemik yer zaten

ardaacar25

Yumurta
Üye
Kuşçular da kalamar kemiği var pahalı değil olsa olsa 25 TL yada bazı yerlerde kalsiyum tozu satılıyor ondan alıp salatalığın domatesin vs üstüne döke bilirsin ama kalsiyum tozu çok daha fazla paraya gelir genellikle kalamar kemiği kullanılır doğasında da bu canlılar kemik yer zaten
bana toz daha ucuz geliyor kalamarı bitiriyolar bitirmeselerde kirletiyorlar yenmiycek derecede toz daha ucuza geliyor gibi geliyor uzun vadede

OzerCtlc

Yumurta
Üye
sürekli yemek durması iyi olur bu hayvanlar yedikçe büyüyor tabi ki herzaman yemek tutamayabilirsiniz bozulabiliyor bazı sebzeler meyveler hızlıca fakat ne kadar sık verdiniz o kadar iyi kalsiyüm içinde kalamar kemiği verebilirsin o yoksa yumurta kabuğunu havanda toz haline getirip verebilirsin fırına atıp sterilize edersen de iyi olur onun dışında yapay kalsiyumları kullanan görmedim fakat kullanılabiliyordu galiba dsüzü araştır isterse
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Nabukatnazar

Yumurta
Üye
mümkün oldukça bu evrelerde ele alınmaması gerekir(şahsen) besin takviyesi olarak yeşil sebze meyveler verilebilir ( marul,elma,muz,salatalık,havuç,roka,domates) ekstra kabuk gelişimi için kalamar kemiği mevcut değilse yumurta kabuğu verebilirsin iyi temizlemeni tavsiye ediyorum toz halinde kullanabilirsin