7'li Multi Tetramorium Kolonisi Günlüğüm

erennn

Yumurta
Üye
Herkese merhaba ben Eren. 17 yaşındayım ve İzmir'de yaşıyorum. Hobide pek deneyimli olduğum söylenemez yeni sayılırım. Önceden ilk kolonim olan 40 işçili Messor kolonisinin kraliçesini kaybedince hevesim kaçmıştı ve kısa bir süreliğine hobiden uzaklaşmıştım. Ama bu sezon bir sürü farklı cinsten kraliçeler bulunca daha büyük bir hevesle tekrar başladım. Ve bu günlüğümde de başlıkta her ne kadar multi tetramorium kolonim yazsa da bütün kolonilerimi paylaşmayı düşünüyorum. Şuan elimde yanlış hatırlamıyorsam 4 Camponotus, 4 Lasius, 9 da Tetramorium kraliçem var. Şimdi size bulduğum tetramoriumlardan bahsedeyim.

Bulunma: 3 Temmuz 2023
IMG_20230703_002356.jpg
7 tane tetramorium kraliçemi tatilde Konya'da buldum. Kraliçelerden birisi kanatlı ve bir tanesinin de abdomeni ezik.

4 Temmuz 2023:
IMG_20230704_000104.jpg
Bulduktan sonraki gün çok merak edip açtım ve kraliçelerin hemen yumurtlamış olduğunu gördüm. Ve abdomeni ezilen kraliçeyi öldürmüşlerdi. Kaldı 6 kraliçe.

10 Temmuz 2023:
IMG_20230710_141043.jpg
Yumurtalar son hız çoğalmaya devam ediyor ve hiçbir kraliçe ölmemiş. Görünüşe göre bomba gibi bir koloni bizi bekliyor.

2 gün sonra İzmir'e geri döneceğim umarım yolculuk sırasında yumurtalarını yemezler. Evime dönünce diğer kolonilerimi de paylaşırım.

erennn

Yumurta
Üye
Bu arada bugün saydığımda ölen kraliçeyle birlikte 8 kraliçe olduğunu fark ettim. Yani 6 değil 7 kraliçeyle koloni büyümeye devam ediyor.