65Lt Akvaryum dizaynı

Yakup_06

Yumurta
Üye
Elimde eski, yıpranmış bir akvaryum var ve bunu kendim kurmak istiyorum fakat tecrübem olmadığı için nasıl canlılar, naslı taş, kök vb. gibi eşyaların nerden bulunup, nerden toplanacığını öğrenmek isterim veya su ısıtıcısına ihtiyaç varmıdır. Akvaryum ile ilgili önerilerinize açığım

Charlie

Yumurta
Üye
Isıtıcı ve filtre gereklidir. Taşları kökleri falan pethoptan alabilirsiniz yada doğadan toplayıp iyice temizleyip kaynatıp kullanabilirsin hacim fazla değil küçük balıklar beslenebilir . Tetra ,lepistes,moli,plati,kabukçullar küçük balıklar olabilir . Filtre olarak fazla akıntı yapmayacak iç filtre ,askı filtre yada dış filtre kullanabilirsin.

fureagle

Pupa
Üye
Elimde eski, yıpranmış bir akvaryum var ve bunu kendim kurmak istiyorum fakat tecrübem olmadığı için nasıl canlılar, naslı taş, kök vb. gibi eşyaların nerden bulunup, nerden toplanacığını öğrenmek isterim veya su ısıtıcısına ihtiyaç varmıdır. Akvaryum ile ilgili önerilerinize açığım
Atakan petshopta birçok ürün bulunuyor göz atabilirsin illaki işine yarar birseyler çıkar bence.

sahin

Yumurta
Üye
Dostum 65 litre akvaryuma orta boy pipo filtre koyup haftalık dip çekimi yaparsan 4/1 oranda dış filtre ye gerek kalmaz birde eğer Moly tetra neon v.s balıklar koyarsan ısıtıcı şart ısıtıcı ihtiyacı olmayan tek balık japon sanırım iyi eğlenceler :)