30 35 Litrelik akvaryumda beslenecek balıklar

Ahmetsaafaa

Yumurta
Üye
Merhabalar öncelikle, eskiden eskiye akvaryum hobisiyle uğraşmakatıyım 30 35 litrelik akvaryumum var bu akvaryumda lepistes türü beslemek istiyorum ama tek cins olmasınıda istemiyorum lepistes balıklarının yanına hangi tür balıkları koyabilirim.Birde canlı ot koyabilirmiyim bu akvaryuma teşekkürler şimdiden

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/jhJ3c
Akvaryum Moderasyon
Üye
Canlı ottan kastınız nedir, akvaryum bitkisi mi? Yanında pleco, cory, karides, tetra türleri, canlı doğanların hepsi gibi gibi bir sürü seçenek var ama hacim yeter mi? Tartışma konusu. Hangi balık hangi balıkla beslenir internette tablolar mevcut. Eğer oradan en azından bilgi edinip sorarsanız bizde o tür o türler beslenir ya da beslenemez gibi yorumlar yapabiliriz. Yanlış anlamayın bir sürü seçenek var buraya hepsini neden beslenir, neden beslenmez diye yazmak uzun olabilir.
bahsettiğim tablo:
indir.jpeg
(sanırım tablo okunmuyor fakat internete "balık uyum tablosu" yazarsanız çıkar.)

Ahmetsaafaa

Yumurta
Üye
Evet akvaryum bitkisinden bahsettim o an aklıma gelmedi :D mesela lepistes, neon, makrakanta ,elma salyangozu bunlar birbiri ile yaşarlarmı,öyle sorsam dediğiniz gibi daha doğru olur. Bunlarada güzel bi akvaryum yapmak istiyorum lav kırığı taş koyacağım altına

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/jhJ3c
Akvaryum Moderasyon
Üye
Makrakanta yaklaşık 30 35 cmlere ulaşıyor yani o hariç hepsi olur. Canlı bitki için ise forumda açılmış "kolay bitkiler" konusu var oradan bakabilirsiniz. Şu an kimin açtığını hatırlayamadım(burdan eline sağlık diyeyim). Lav kırığını ince seçmeniz lazım bitki ekebilmek için haberiniz olsun. Aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Teşekkür ettim iyi günler
,
lepistes üretmesi de izlemesi de çok keyifli bir balık, şuan mevcut olarak bir lepistes akvaryumum ve 30-40 adet yavrum var. tavsiye olarak akvaryumda mavi değil beyaz bir aydınlatma kullanırsanız sizi daha çok tatmin edecektir. benim elimde maalesef mavisi mevcut olduğu için ben onu kullanıyorum ve çok tat verdiğini söyleyemem. beyaz lambam da var fakat kabloları sıkıntılı. :)