1000 işçili kolonide kraliçe ölürse

haryn

Larva
Üye
700 tl verdim izmirdeyim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

700 tl verdim izmirdeyim
İyi hayırlı olsun.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Gerçekten muhteşem canlılar. Aklıma deli deli fikirler geliyor.
Ben yine iyiyim onu anladım. Google Scholar'da gezerken milletin karınca istilalarını kontrol etmek için iz feromonu kullanarak kimyasal kullanmadan karınca nüfusunu kontrol altına aldıkları makaleler bile var. (Mesela tarlada zararlı karınca türü var iz feromonu kullanımı ile karıncaları bir noktada toplayıp orada imha ediyorlar ve diğer faydalı böcekler bu olaydan etkilenmiyor.) Karınca bilimi bile varmış 😅
Mükemmel birşey.

Akenash

Yumurta
Üye
Selamlar. 1000 işçili MESSOR kolonisinde kraliçe ölürse ne olur? Kraliçe ekleyebilir miyiz? Veya yumurtadan kraliçe çıkartırlar mı? Hobiye başlayalı 1 hafta oldu. 17 işçili santhus aldım pek sarmadı.. soğumadan 1000 işçili messor aldım. Zevk almaya başladım.. yıllardır deniz akvaryumum var simdi ailecek buna merak sardık.. un kurdu tohum çeşitleri ve ballı su ile besliyorum. Pleksi kutudan güzel bi alan yaptım bugün. Işık taktiği ile aktardım sıkıntısız bir şekilde hallettik hemen geçtiler. 5 yıllık koloni dedi aldığım kişi. Sağlıklı hobiler.. Tuğkan abi dm'den yazdım bakarsan sevinirim:)
Kanka düşünce bile hobiden soğudum. Sıfırdan başlamak en iyisi ve kendin bulman lazım ki beyin bir şey başardığını hissedip dopamin salgılasın.
Sen hile gibi bir şey yapmışsın. Kraliçe 15 yıl daha yaşar muhtemelen dert etme.

AhmetBulutsun

Yumurta
Üye
Kanka düşünce bile hobiden soğudum. Sıfırdan başlamak en iyisi ve kendin bulman lazım ki beyin bir şey başardığını hissedip dopamin salgılasın.
Sen hile gibi bir şey yapmışsın. Kraliçe 15 yıl daha yaşar muhtemelen dert etme.
Dert ettiğim konu ne kadar ömrü olduğu değil. Olası bir durumda kraliçeyi kaybedersek koloninin devamlılığı için merak ettiğim bi soruydu sadece. 4 yıl önce kraliçe bulup tüpte denemiştim. Stres yaptırdığım için yumurtaları yiyip ölmüştü. 0 bilgi ile başlamıyorum yani merak etmeyin.

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Selamlar. 1000 işçili MESSOR kolonisinde kraliçe ölürse ne olur? Kraliçe ekleyebilir miyiz? Veya yumurtadan kraliçe çıkartırlar mı? Hobiye başlayalı 1 hafta oldu. 17 işçili santhus aldım pek sarmadı.. soğumadan 1000 işçili messor aldım. Zevk almaya başladım.. yıllardır deniz akvaryumum var simdi ailecek buna merak sardık.. un kurdu tohum çeşitleri ve ballı su ile besliyorum. Pleksi kutudan güzel bi alan yaptım bugün. Işık taktiği ile aktardım sıkıntısız bir şekilde hallettik hemen geçtiler. 5 yıllık koloni dedi aldığım kişi. Sağlıklı hobiler.. Tuğkan abi dm'den yazdım bakarsan sevinirim:)
Selamlae dostum, bu koni hakkında kesin bir yorum yapılamaz. Koloni, verdiğin kraliçeyi kabul etmeyebilir fakat hali hazırda kraliçeleri öldükleri için bir kraliçeye ihtiyaç olduklarının farkındalar işçiler. Kısaca ihtimallerden başka bir şey diyemeyiz.