- Katılım
- 23 Nis 2025
- Mesajlar
- 3
- Tepkime puanı
- 3
Kertenkele hobisine başlamayı düşünüyorum ama fazla bir birikimim yok. Nasıl ucuz bir şekilde malzemeleri temin edebileceğimi yada alternatif çözümleri olup olmadığını yazabilir misiniz ?
Sürüngen hobisi ortalama bir kişinin bütçesine göre hafif maliyetli sayılabilir , ucuz yolla halletmek zor birşey kalsiyum nerden baksanız en ucuzu 350 multivitaminde aynı fiyatta , sonra ısıtıcı ped var oda 400 500 civarına bulunabilir . Canlı desen mininmum 3000 e bu canlı ekmek yemeyecek onun için tartara , dubia , morio , un kurdu almanız lazım bunlarda nerden baksanız birkez alıp ürettiğinizi varsayarsak 600 ila 1000 civarı bulabilir. (kab fiyatlarıda dahil) Tabiki unlar lg yani leopard gecko için , ama derseniz ben crested gecko besleyeceğim ozaman repashy bir mama almanız lazım bu çok uzun süre yetecektir yaklaşık 1, 1.5 yıl (90gr alırsanız) bunun fiyatı ise 1000 ila 1200 civarında yanına birde kalsiyum ve multivitamin de eklenecek . Yani gecko besleyecekseniz mininmum cebinizde 5000 olması lazım buda minimum fiyatı (teraryum yerine plsatik kab , torf yerine peçete kullanırsanız) . Temin etmeye gelirsek face grupları üzerinden alabilrisiniz ama pek önermem ordaki referanslı kişilerin whatsapp gruplarına girerseniz çoğunu bulabilirsiniz . İyi hobiler dilerimKertenkele hobisine başlamayı düşünüyorum ama fazla bir birikimim yok. Nasıl ucuz bir şekilde malzemeleri temin edebileceğimi yada alternatif çözümleri olup olmadığını yazabilir misiniz ?
Yardımından dolayı teşekkür ediyorum küçük küçük birikim yapıp altından kalkarım inşallah hobininSürüngen hobisi ortalama bir kişinin bütçesine göre hafif maliyetli sayılabilir , ucuz yolla halletmek zor birşey kalsiyum nerden baksanız en ucuzu 350 multivitaminde aynı fiyatta , sonra ısıtıcı ped var oda 400 500 civarına bulunabilir . Canlı desen mininmum 3000 e bu canlı ekmek yemeyecek onun için tartara , dubia , morio , un kurdu almanız lazım bunlarda nerden baksanız birkez alıp ürettiğinizi varsayarsak 600 ila 1000 civarı bulabilir. (kab fiyatlarıda dahil) Tabiki unlar lg yani leopard gecko için , ama derseniz ben crested gecko besleyeceğim ozaman repashy bir mama almanız lazım bu çok uzun süre yetecektir yaklaşık 1, 1.5 yıl (90gr alırsanız) bunun fiyatı ise 1000 ila 1200 civarında yanına birde kalsiyum ve multivitamin de eklenecek . Yani gecko besleyecekseniz mininmum cebinizde 5000 olması lazım buda minimum fiyatı (teraryum yerine plsatik kab , torf yerine peçete kullanırsanız) . Temin etmeye gelirsek face grupları üzerinden alabilrisiniz ama pek önermem ordaki referanslı kişilerin whatsapp gruplarına girerseniz çoğunu bulabilirsiniz . İyi hobiler dilerim
Küçük birikimle pek olmuyor bende çok denedim hep birşey yalnış gidiyor fiyat artıyor anca bayram sonrası akrabalar fazla para verirse olacak işTeşekkür ederim yardımından dolayı Küçük küçük birikim yapıp altından kalkarım inşallah
Yardımından dolayı teşekkür ediyorum küçük küçük birikim yapıp altından kalkarım inşallah hobinin
Küçük birikimle pek olmuyor bende çok denedim hep birşey yalnış gidiyor fiyat artıyor anca bayram sonrası akrabalar fazla para verirse olacak iş![]()