Yumurta Patlaması Yapmak

SametC

Yumurta
Üye
Kuşlarım için Röhnfried Selenyum E-50 almıştım, kuşlarım üzerinde ki etkisini gördükten sonra Messor kraliçeme de verdim çok fazla yumurta verdiğini gördüm ama bir kraliçenin bu kadar fazla yumurta ile ilgileneceğini, ilgilense bile sağlık sorunları olacağını düşünüyorum ama elinizde bir koloniniz varsa mutlaka deneyin derim 👍

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Ne kadar sürede yumurta patlaması gözlemlediniz, ne ölçüde kullandınız E50'yi? Elinizde fotoğraf veya video varsa paylaşırsanız daha iyi olur. Uzun vadede gözlemlerinizi aktarırsanız da faydalı konu olabilir.

Enesersoy45

Pupa
Üye
"Çok fazla" derken ne kadar yumurtadan söz ediyoruz hocam?
Taksonomi ağacının başlangıcında yolları ayıran iki apayrı türün tek bir kimyasal materyale benzer tepki vermesi garip sonuçta.
Bu ya çok mantıklı bir durum ya da tamamen bir tesadüf.

Yigit3

Yumurta
Üye
Taksonomi ağacının başlangıcında yolları ayıran iki apayrı türün tek bir kimyasal materyale benzer tepki vermesi garip sonuçta.
Daha fazla kraliçede farklı insanlar tarafından da denenirse anlaşılır

SametC

Yumurta
Üye
Ne kadar sürede yumurta patlaması gözlemlediniz, ne ölçüde kullandınız E50'yi? Elinizde fotoğraf veya video varsa paylaşırsanız daha iyi olur. Uzun vadede gözlemlerinizi aktarırsanız da faydalı konu olabilir.
Kullanımı çok basit, yarım yumurta beyazına 2 küp şeker ve 5 damla E-50 damlatıp karıncalarınıza veriyorsunuz. henüz yumurta patlaması denilecek bir gözlemim olmadı çünkü bunu en iyi anlamanın yolu bir koloniye uygulamak olacaktır
Ben daha önce 4 defa messor besledim fakat bu kadar yumurtayı tek bir seferde yumurtlayan bir messorum olmadı, nerdeyse 4 kraliçenin yumurtalığı yumurtayı bir messor tek seferde yumurtladı

Görselde çok belli olmuyor ama 50 adet yumurta olduğunu düşünüyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20240427_150532.jpg
    IMG_20240427_150532.jpg
    49.9 KB · Görüntüleme: 12

SametC

Yumurta
Üye
Selenyum E-50 sadece bir E vitamini, Çiftleşme ve Üreme performansını arttırıyor yani herhangi bir insan kullansa bile faydası olur tabi karıncalar için bu tek başına faydalı olur mu bilmem çünkü ben yumurta beyazı ve şeker ile vermiyorum belki de hatalı bir tesbit yapmışımdır ön yargılı olmamak istiyorum :)