Uzun Süre Evde olmayacağım

SametC

Yumurta
Üye
Uzun süre evde olmayacağım, yaklaşık 4 ay bu süre içinde karincalarımı yanımda götüremeyeceğim şu anda yumurtaları olan bir kraliçem var sadece onun için böyle bir Outworld hazırladım, yanına yedek tüpte ekleyeceğim acaba başının çaresine bakabilir
mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20240501_205637.jpg
    IMG_20240501_205637.jpg
    72.6 KB · Görüntüleme: 37

Claw

İşçi Karınca
Üye
Koloninin cinsi Messor diye tahmin ediyorum. 4 ay uzun bir süre. 1.5 ayda işçiler çıksa bile nanitic olacağı için tohumlara gitmezler diye düşünüyorum. Ayrıca tüpteki suyun bitme ihtimali de var.

Gixry

Yumurta
Üye
Uzun süre evde olmayacağım, yaklaşık 4 ay bu süre içinde karincalarımı yanımda götüremeyeceğim şu anda yumurtaları olan bir kraliçem var sadece onun için böyle bir Outworld hazırladım, yanına yedek tüpte ekleyeceğim acaba başının çaresine bakabilir
mi?

mi?
Hocam 4 ay fazla bence tüp içindeki su bitebilir
mi?

spionyc

Yumurta
Üye
tüpün çoğunluğu sudan oluşan bir test tüpü hazırlayabilirsin bu sürede yumurtlayacak alandan çok suya ihtiyacı olacak, 4 ay için bu miktarda su yetmeyebilir

SametC

Yumurta
Üye
tüpün çoğunluğu sudan oluşan bir test tüpü hazırlayabilirsin bu sürede yumurtlayacak alandan çok suya ihtiyacı olacak, 4 ay için bu miktarda su yetmeyebilir
annem evde olacak ona söylerim tüp eklemesi konusunda

SametC

Yumurta
Üye
Koloninin cinsi Messor diye tahmin ediyorum. 4 ay uzun bir süre. 1.5 ayda işçiler çıksa bile nanitic olacağı için tohumlara gitmezler diye düşünüyorum. Ayrıca tüpteki suyun bitme ihtimali de var.
tohumlar sıkıntı değil, kraliçe tohumların birkaç tanesini yuvaya taşıdı yani o potansiyel var ama su bitme problemi var

exxper

Larva
Üye
tohumlar sıkıntı değil, kraliçe tohumların birkaç tanesini yuvaya taşıdı yani o potansiyel var ama su bitme problemi var
Anneme tüp hazırlamayı öğret fazladan tüp bırak. arada bir kontrol etsin bittikçe yeni tüp eklesin tüpün bolca varsa kendileri nemli tüpe geçiş yapar aklıma gelen en basit yol bu

EminBS

Yumurta
Üye
onunda nemi zamanla bitecektir muhtemelen
Hocam evde direkt kendin hazırla direkt tüpü ucuna da pamuk koy içine kir toz girmesin sonrasında annene söylersin ekler ben de aynı durumu yaşadım susuz kalmislardi ama yinede kolonide yaklaşık +100 civarı işçi vardı karınca bariyerinin süresi geçtiği için outworldun kapağına kadar tırmanmışlar o yüzden dikkat etmeni öneririm.

Ertugrulmustuluk09

Yumurta
Üye
Büyük karınca suluğu temin edip sonuna kadar doldur annen evde kalacaksa su bittikçe su eklemesi yapar ama nem için bir çözüm bulamadım açıkçası