Skink familyası hakkında soru!!

xmertxerenx

Yumurta
Üye
Herkese merhabalar peter's banded skink veya fire skink almak istiyorum kedi köpek beslemeyi bıraktım tabi ki hâlâ seviyorum o canların da yeri ayrı ama artık egzotik canlılara daha hevesliyim ondan önce birkaç sorum olacak bu türleri almadan önce birkaç bilgi almam gerek çok hakim değilim Teraryum sıcaklıkları,nem dereceleri ne kadar olmalı,yaşayacağı ortamı nasıl nemlendirebilirim, bakımları nasıl yapılmalı,deri değiştirme zamanları ne yapmalıyım vs fazla uzatmak istemiyorum bilgisi olanlar tecrübesi olan arkadaşlae yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkür ederim 🙏

xmertxerenx

Yumurta
Üye
Arkadaşlar cevaplarınızı merakla bekliyorum lütfen

rcy

Yumurta
Üye
Merhabalar öncelikle ikisininde bakım konusu mevcut orada sıcaklık beslenme gibi sorularınızın cevapları bulunuyor nemi fısfıs ile sağlaya bilirsiniz Peter için neme gerek yok ikiside sadece böcek ile beslenir örneğin dubia morio tartara vs çeşitlilik önemlidir sadece kurtlarla bekleyemezsiniz Peter için zemine en az 5 cm yüksekliğinde kum gerekiyor fire içinde 5cm yüksekliğinde torf lazım ikiside genelde taban malzemesinin içine girerler ve göremezsiniz ikisinde 2 beklemede d3 lü kalsiyum 1 beslemede d3 süz kalsiyum 1 beklemede de multivitamin verebilirsiniz böcekleri kalsiyum bulayarak verin deri değişiminde Peter için çok hafif fısfıs ile nem yeterli olur fire için nemi hafif arttırabilirsiniz

xmertxerenx

Yumurta
Üye
Merhabalar öncelikle ikisininde bakım konusu mevcut orada sıcaklık beslenme gibi sorularınızın cevapları bulunuyor nemi fısfıs ile sağlaya bilirsiniz Peter için neme gerek yok ikiside sadece böcek ile beslenir örneğin dubia morio tartara vs çeşitlilik önemlidir sadece kurtlarla bekleyemezsiniz Peter için zemine en az 5 cm yüksekliğinde kum gerekiyor fire içinde 5cm yüksekliğinde torf lazım ikiside genelde taban malzemesinin içine girerler ve göremezsiniz ikisinde 2 beklemede d3 lü kalsiyum 1 beslemede d3 süz kalsiyum 1 beklemede de multivitamin verebilirsiniz böcekleri kalsiyum bulayarak verin deri değişiminde Peter için çok hafif fısfıs ile nem yeterli olur fire için nemi hafif arttırabilirsiniz
Çok teşekkür ederimm bilgiler için bunlara ihtiyacım vardı 🙏

• Like
Tepkiler: rcy