Messor bulmak

DONT

Yumurta
Üye
Messor uçuşları olmasına rağmen forumda bir çok kişinin bulamıyorum mesajlarını görmekteyim bulmak için genellikle tohumu olan bitkilerin yanı veya fazla yeşillik olmayan yerlerde arayınız taşların altını mutlaka kontrol edin ewet uğraştırıcı ancak bulduğunuzdaki gelen mutluluk herşeye değer bu gün saat 11-13 saatleri arasında köyde kraliçe aradım ve 3 tane buldum 😅 (elimde fazlalık durumda eğer uğraşmak istemiyorsanız veya arama imkanınız yoksa dmden ulaşabilirsiniz) özellikle bulduktan sonra ilk yumurta ilk işçi sevinci apayrı bişey umarım herkes istediği türü bulur ve sağlıklı bir şekilde büyütür. Konu apayrı yerlere gitti dediğim gibi yakınında tohumlu bitkilerin olduğu taşların altına mutlaka bakın sevgiler ve saygılarla

Claw

Pupa
Üye
Sanırım bu konuyu açmak için biraz geç kaldınız. İlkbahar uçuşları neredeyse bitti.

DONT

Yumurta
Üye
Sanırım bu konuyu açmak için biraz geç kaldınız. İlkbahar uçuşları neredeyse bitti.
Ben bu gün buldum 🙃 yer ığdırın bi köyü ve taşın altında beni şaşırtacak şekilde messor Multisi olarak

waveslord

Pupa
Üye
Tohumlu alanlar bence biraz saçma. Sonuçta kraliçe çiftleşip tohum toplamaya. Çıkmaz (eğer cinsi messorsa) yani büyük kolonilerin etrafında, çayır olmayan yerlerde aramak daha mantıklı gibi. Ama kraliçe, tohumu bol olan yerlere yönelip, gelecekteki kolonim tohum sıkıntısı çekmesin diye düşünürse işler değişebilir.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Tohumlu alanlar bence biraz saçma. Sonuçta kraliçe çiftleşip tohum toplamaya. Çıkmaz (eğer cinsi messorsa) yani büyük kolonilerin etrafında, çayır olmayan yerlerde aramak daha mantıklı gibi. Ama kraliçe, tohumu bol olan yerlere yönelip, gelecekteki kolonim tohum sıkıntısı çekmesin diye düşünürse işler değişebilir.
Biraz daha farklı şekilde kraliçenin uçuş yaptığı koloni tohumlu yerde olabilir ve kraliçe de uçuş yaptıktan sonra o alana yakın bir noktada yere inebilir. Genelde birkaç kraliçe fazla uzağa gitmiyor ve yakınlara iniş yapıyor.

DONT

Yumurta
Üye
Kraliçe zaten tohumlu bitkilerin bulunduğu yerleri tercih ediyor ki ilerde kolonisi fazla uzağa gitmeden zahmet çekmeden gıda takviyesi yapabilsin

Mahmutbaba

Yumurta
Üye
Messor uçuşları olmasına rağmen forumda bir çok kişinin bulamıyorum mesajlarını görmekteyim bulmak için genellikle tohumu olan bitkilerin yanı veya fazla yeşillik olmayan yerlerde arayınız taşların altını mutlaka kontrol edin ewet uğraştırıcı ancak bulduğunuzdaki gelen mutluluk herşeye değer bu gün saat 11-13 saatleri arasında köyde kraliçe aradım ve 3 tane buldum 😅 (elimde fazlalık durumda eğer uğraşmak istemiyorsanız veya arama imkanınız yoksa dmden ulaşabilirsiniz) özellikle bulduktan sonra ilk yumurta ilk işçi sevinci apayrı bişey umarım herkes istediği türü bulur ve sağlıklı bir şekilde büyütür. Konu apayrı yerlere gitti dediğim gibi yakınında tohumlu bitkilerin olduğu taşların altına mutlaka bakın sevgiler ve saygılarla
Knk uçuşlar geçti şehirde yaşayanlar bulamaz köy gibi hafif otluk alanlarda olanlar bulabilir bi bulursa dediğin gibi

Mahmutbaba

Yumurta
Üye
Bende bugun buldum 2 tane dağda taşın altında ama yumurtaları vardı multi queen olmuşlar ellemedim yanlarındada başka koloni vardı taşı tam kapattım yoksa kraliçeye saldırabilirlerdi

EminBS

Yumurta
Üye
Bende bugun buldum 2 tane dağda taşın altında ama yumurtaları vardı multi queen olmuşlar ellemedim yanlarındada başka koloni vardı taşı tam kapattım yoksa kraliçeye saldırabilirlerdi.
Ellememen iyi olmuş hocam yumurtlamis bir koloniyi strese sokmanın lüzumu yok.