2 Kralice karıncayı aynı deney tüpünün içine koymak istiyorum ama ne yapmam gerek. (Karınca türü messor structor)

yen

Yumurta
Üye
Selam arkadaşlar ben 2 krelice karıncayı aynı test tüpünün içine koymak istiyorum ama. Nasıl yapılaçağını bilmiyorum bana yardım edersiniz sevinirim iyi günler.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Selam arkadaşlar ben 2 krelice karıncayı aynı test tüpünün içine koymak istiyorum ama. Nasıl yapılaçağını bilmiyorum bana yardım edersiniz sevinirim iyi günler.
Koymayın hocam, birbirlerini yerler. Multi olan bazı cinsler ve türler var, onlardan bulursanız denersiniz. Messorlarda multi çok nadir ve riske girmeye değmez. Muhtemelen ya doğrudan savaşırlar ve biri ölü diğeri yaralı olarak devam edersiniz ya da ilk işçi çıkana kadar anlaşırlar ve bir süre sonra işçilerle bir olup birini öldürürler. Denemeyin yani.

• Like
Tepkiler: yen

yen

Yumurta
Üye
Koymayın hocam, birbirlerini yerler. Multi olan bazı cinsler ve türler var, onlardan bulursanız denersiniz. Messorlarda multi çok nadir ve riske girmeye değmez. Muhtemelen ya doğrudan savaşırlar ve biri ölü diğeri yaralı olarak devam edersiniz ya da ilk işçi çıkana kadar anlaşırlar ve bir süre sonra işçilerle bir olup birini öldürürler. Denemeyin yani

yen

Yumurta
Üye
Teşşekür ederim cevap yazdıgınız için messorlarda hangi türler. Multi olurlar merak ediyorumda cevaplarsınız sevinirim iyi günler.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Teşşekür ederim cevap yazdıgınız için messorlarda hangi türler. Multi olurlar merak ediyorumda cevaplarsınız sevinirim iyi günler.
İnanın bilmiyorum fakat Messor cinsi bir kraliçe bulsanız bile türünü belirleyebilmek için makro hatta mikro fotoğraflar gerekecek. Yani hangi türler olduğunu bilseniz bile elinizdekinin o tür olup olmadığını bilemeyeceksiniz.

• Like
Tepkiler: yen

yen

Yumurta
Üye
İnanın bilmiyorum fakat Messor cinsi bir kraliçe bulsanız bile türünü belirleyebilmek için makro hatta mikro fotoğraflar gerekecek. Yani hangi türler olduğunu bilseniz bile elinizdekinin o tür olup olmadığını bilemeyeceksiniz.
Anladım teşşekür ederim yardımın için teşşekür ederim. Messor dışında multi olan bir tür varmı varsada söylermisin.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Anladım teşşekür ederim yardımın için teşşekür ederim. Messor dışında multi olan bir tür varmı varsada söylermisin.
Tapinoma,Pheidole,Nylanderia,Lasius,Monomorium,Tetramorium vs. gibi cinslerin birçok türü(Pheidole ve Tapinoma'nın Türkiye'deki tüm türleri) multi queen olabiliyor. En azından ben böyle biliyorum.

yen

Yumurta
Üye
Tapinoma,Pheidole,Nylanderia,Lasius,Monomorium,Tetramorium vs. gibi cinslerin birçok türü(Pheidole ve Tapinoma'nın Türkiye'deki tüm türleri) multi queen olabiliyor. En azından ben böyle biliyorum.
Yardımın için teşşekür ederim iyi akşamlar.