Zoraki Transfer

Kutay

Nanitik
Üye
merhaba bie pheidole kolonim var, bulundukları tübün suyu full yani nem veya başka bir sıkıntı yok fakat tübün ağzı kırık yani dış pamuğu tıkadığımız yer kırık ve besleme yaparken elimi çiziyor benim bunları zoraki transfer etmem lazım. geçmelerini istediğim tübü karanlık yaptım kendi tüpleri aydınlık ama geçmiyorlar ne yapmalıyım

Muhammet18

Pupa
Üye
merhaba bie pheidole kolonim var, bulundukları tübün suyu full yani nem veya başka bir sıkıntı yok fakat tübün ağzı kırık yani dış pamuğu tıkadığımız yer kırık ve besleme yaparken elimi çiziyor benim bunları zoraki transfer etmem lazım. geçmelerini istediğim tübü karanlık yaptım kendi tüpleri aydınlık ama geçmiyorlar ne yapmalıyım
Elini acitmasi yüzünden yapma bnce biraz daha dikkatli bir şekilde koymayı dene çünkü şu oldugu için gecmezler

Kutay

Nanitik
Üye
Elini acitmasi yüzünden yapma bnce biraz daha dikkatli bir şekilde koymayı dene çünkü şu oldugu için gecmezler
tübün yarısı yok nerdeyse 18 cm tüp bi kırıldı düştü 9 10 cm ye zaten 6 7 cm su kaplıyor alanlarıda yok o yüzden ve çok kacıyorlar o yüzden

Umudu

Nanitik
Üye
güneş ışığında bırakırsan ve tüpü eğim yaparsan kolay geçerler diye düşünüyorum. Su verken yaptım çoğu transferi

Herba

Yumurta
Üye
Kaç işçi ve transfere ne zaman başladınız

DanqeR

Larva
Üye
20-30 işçili dün akşam başlattım
Olurmu olmazmı bilmiyorum ama bir outworld e tüm karıncaları yavaşça boşaltsanız sonra outworld e yeni tüpü koysanız onlar kendileri yerleşmez mi ?

Niko990

Minör
Üye
Olurmu olmazmı bilmiyorum ama bir outworld e tüm karıncaları yavaşça boşaltsanız sonra outworld e yeni tüpü koysanız onlar kendileri yerleşmez mi ?
Çok strese girerler en iyisi güneş ışığında tutmak veya masa lambasını tüpe yaklaştırmak ve beklemek.

Son düzenleme: