Yurtdışından Karınca Siparişi

cnx

Pupa
Üye
Arkadaşlar Merhaba.Kendim Azerbaycanda oturuyorum,burada karıncalarla ilgilenen insan yok ve bazı ekipmanlar ve karınca türlerine sahib olmak istiyorum amma istediklerim yurtdışı ülkelerinde ve ya Türkiyede,sizce yurtdışından sipariş verirsem gümrükde bir sıkıntı çıkarmı ? :unsure:

saitsarp

Yumurta
Yönetici
Yönetici
Ekip
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Tespit Uzmanı
Üye
Canlı olduğu için mutlaka gümrükte kalacaktır diye düşünüyorum. En azından karınca türlerini kendin, uçuş zamanlarında elde edebilirsin.

Okan

Pupa
Üye
Ben türkiye italya arası çoğu hayvan aktarımı yapıyorum bi problem yaşamıyorum.

MGPrime

Nanitik
Üye
Arkadaşlar Merhaba.Kendim Azerbaycanda oturuyorum,burada karıncalarla ilgilenen insan yok ve bazı ekipmanlar ve karınca türlerine sahib olmak istiyorum amma istediklerim yurtdışı ülkelerinde ve ya Türkiyede,sizce yurtdışından sipariş verirsem gümrükde bir sıkıntı çıkarmı ? :unsure:
Labaratuar malzemeleri satan siteden tüp alabilirsin, kendi ellerinle outworld hazırliyabilirsin. Ve ormanlık alana gidip uçuş zamanında kraliçe bulabilirsin dostum. Azarbaycan candır..

Okan

Pupa
Üye
Büyük hayvanlarda problem olmakta küçük böçek türlerinde problem yaşamıyorum.

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Yurt dışından gelen her şeye malum vergi uygulanıyor. Bunlarda nasıl bir durum oluyor? Tecrübe etmiş biri olarak hazır konu altında daha detaylı bilgi verirsen güzel olur.

• Beğendim
Tepkiler: cnx

cnx

Pupa
Üye
Italyadan daha önce böcek siparişi verdiysen hangi siteden verdin ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Karınca satıcıları genelde bir yolunu buluyor. Ama her zaman risk vardır
Abi daha önce sipariş verdiğin site varmı ? Yurtdışında

Labaratuar malzemeleri satan siteden tüp alabilirsin, kendi ellerinle outworld hazırliyabilirsin. Ve ormanlık alana gidip uçuş zamanında kraliçe bulabilirsin dostum. Azarbaycan candır..
Amacım Asiya türlerindeki karıncalara sahib olmak,mesela:Camponotus cf. albosparsus

MGPrime

Nanitik
Üye

Amacım Asiya türlerindeki karıncalara sahib olmak,mesela:Camponotus cf. albosparsus
Anladımm bununla alakalı birşey bilmiyorum dostum, nasıl temin edersin hiç bilmiyorum..

Okan

Pupa
Üye
Çifte vatandaşlığı olan insanlarda bu tür küçük böcek türleri vs. problem olmuyor. Genelde gümrükteki çalışanlar teknolojik aletler sürüngenler ve takılara bakmakta onlarada durumu açıkladığınızda bir problem olmuyor vergisi bu tür konularda etkiliyor.

İtalya venedikte bir petshop tipi büyük hayvanlarında olduğu bir shop var. Kendim orada yaşadığım için kolaylıkla iletişim kurup türkiyeye göndermekte.

Sizler için konuşup bu tür konu için yardım isteyeceğim. Olumlu bir dönüş olduğunda konu açarım :)

cnx

Pupa
Üye
Çifte vatandaşlığı olan insanlarda bu tür küçük böcek türleri vs. problem olmuyor. Genelde gümrükteki çalışanlar teknolojik aletler sürüngenler ve takılara bakmakta onlarada durumu açıkladığınızda bir problem olmuyor vergisi bu tür konularda etkiliyor.

İtalya venedikte bir petshop tipi büyük hayvanlarında olduğu bir shop var. Kendim orada yaşadığım için kolaylıkla iletişim kurup türkiyeye göndermekte.

Sizler için konuşup bu tür konu için yardım isteyeceğim. Olumlu bir dönüş olduğunda konu açarım :)
Ne güzel olur,Azerbaycanada yollayabilirsen harika olur senden geri dönüş bekleyecegim.(y)

Yetkin

Nanitik
Üye

Onlara biz de sahip olamıyoruz elimzde olan ile sınırlı :/