Yurtdışından Karınca Getirmek ?

Erenn28

Yumurta
Üye
Arkadaşlar ülkemizde olmayan türleri yurtdışından tedarik edebilme,alabilme vs şansımız var mı?(Türkiyedeki türleri bitirdin yurtdışı mı kaldı demeyin insan merak ediyor.)Varsa bunu hangi siteler üzerinden yapabiliriz,özetle yurtdışından kraliçe karınca getirebilirmiyiz veya sipariş verebilirmiyiz ?

Aculeata

Larva
Üye
Arkadaşlar ülkemizde olmayan türleri yurtdışından tedarik edebilme,alabilme vs şansımız var mı?(Türkiyedeki türleri bitirdin yurtdışı mı kaldı demeyin insan merak ediyor.)Varsa bunu hangi siteler üzerinden yapabiliriz,özetle yurtdışından kraliçe karınca getirebilirmiyiz veya sipariş verebilirmiyiz ?
Ne yazık ki hayir . Egzotik canlı beslemek veya getirtirmek illegal . Kaçak yolla yapman gerekir , yapacak isen .

İgnifer

Nanitik
Üye
bir çok site mevcut fakat fiyatları çok yüksek en aşşağı 15 20 dolar gördüm ben ki bu 15 20 dolarlık olanlarda camponotus sanctus felan , ülkemizde bulunan türler bu kurla almak çok da akıllıca olmaz diye düşünüyorum
yurt dışında yaşayan hobici arkadaşlarla değiş tokuş yapılabilir belki diğer türlü zor olur gibime geliyor

Lyna

Yumurta
Üye
Yasal olarak mümkün değil. Ama asıl sorun ekolojik olarak tehlikeli olması.