Yumurtlamayan Messor Kraliçesi

Ryzill

Yumurta
Üye
1.5 hafta önce bir Messor Kraliçesi buldum ama Messor yuvasının girişindeydi. Uçuşu izlerken kanatsız olduğunu gördüm ve aldım ama hala yumurtlamadı. Sizin bir fikriniz varmı aceba ? (Koloninin kraliçesi olduğunu hiç düşünmüyorum çıkması imkansız ama bilemiyorum)

Krestav

Larva
Üye
Öncelikle karıncanızın kraliçe olup olmadığından emin olun daha sonra nemini ve sıcaklığını (türden türe değişir) ayarlayın daha sonra karanlık bir ortamda rahatsız etmeden 1 hafta boyunca beklemenizi öneririm messor kraliçeleri genellikle 5-7 gün içerisinde yumurtlamakta. Eğer bunları yaptım ama çıkmadı diyorsanız herhangi bir fikrim yok neden çıkmadığına dair ama bu dediklerimi gözden geçirmenizi tavsiye ederim belki atladığınız olmuştur.

Ryzill

Yumurta
Üye
Öncelikle karıncanızın kraliçe olup olmadığından emin olun daha sonra nemini ve sıcaklığını (türden türe değişir) ayarlayın daha sonra karanlık bir ortamda rahatsız etmeden 1 hafta boyunca beklemenizi öneririm messor kraliçeleri genellikle 5-7 gün içerisinde yumurtlamakta. Eğer bunları yaptım ama çıkmadı diyorsanız herhangi bir fikrim yok neden çıkmadığına dair ama bu dediklerimi gözden geçirmenizi tavsiye ederim belki atladığınız olmuştur.
Teşşekkür ederim hepsini düzgün yaptığımı düşünüyorum. Coveri var , nemi ve sıcaklığı düzgün ki aynı gün bulduğum messor kraliçesi yumurtladı ve Messor Kraliçesi olduğuna eminim. Bende neden yumurtlamadığını anlamadım biraz daha bakmayı düşünüyorum. Yumurtlamazsa salarım artık.

Fotoğraf yükleyebilirmisiniz acaba?
Yuvanın girişinde bazen kolonidekiler saldırabiliyor prenseslere, kanadı yırtılmış olabilir diye düşünüyorum.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Kanadının yırtılması ile yumurtlamama arasında bir ilişki yoktur.

Kaldı ki uçmayan kraliçeleri uçurmak için kendi kolonilerindeki işçileri kendi aletelerini ısırabiliyor yani gayet doğal bir şey

umarım döllenmiştir tamamen mat bir şey ile kaplayın tireşimden uzak bir yerde rahatsız etmeden 1 hafta bekleyin hala yumurtlamıyorsa salarsınız