Yumurta

BaranNS

Yumurta
Üye
Kaç aya çıkar işçiler ve tüp ve pamuk çok kirlendi çıkınca transfer lazım mı toğum ile besilicem ilk etap ta işçi çıkar çıkmaz vermem doğrumu (şekerli su vermem lazım mı )

Ekli dosyalar

• 62ECBA01-5131-41A4-8F60-813B541DC8C2.jpeg
    62ECBA01-5131-41A4-8F60-813B541DC8C2.jpeg
    29.1 KB · Görüntüleme: 39

Niko990

Minör
Üye
1 1,5 aya çıkar şu anlık transfer yapılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum ilk işçi çıktığında sekerli su ve tohumu kırıp verebilirsiniz fakat canlı yem vermeniz daha iyi olacaktır.

Kutay

Nanitik
Üye
ben messorlarda major işçi çıkana kadar canlı yem ile besliyorum Majörleri çıktıktan sonra tohum vermeniz daha uygun olur bence

Aculeata

Larva
Üye
Kaç aya çıkar işçiler ve tüp ve pamuk çok kirlendi çıkınca transfer lazım mı toğum ile besilicem ilk etap ta işçi çıkar çıkmaz vermem doğrumu (şekerli su vermem lazım mı )
Atilan diğer mesajlara baktım , oldukça yanlış. Şuan yapmanız gereken ilk işçiniz çıkasıya kadar şuan yaptığınız gibi açıp bakmamanız lazım. Besleme de yapmayın ilk işçi çikasıya kadar (şekerli suda dahil). Pamuk siyahlaşması sorun teşkil etmez. Transfere gerek yok . Yapabileceğiniz en iyi şey olabildiğince az strese sokmak. Transfer küçük koloni için fazla stresli olacaktır. Su bitmeden veya "küf" görmeden transfer etmeyiniz

Niko990

Minör
Üye
Atilan diğer mesajlara baktım , oldukça yanlış. Şuan yapmanız gereken ilk işçiniz çıkasıya kadar şuan yaptığınız gibi açıp bakmamanız lazım. Besleme de yapmayın ilk işçi çikasıya kadar (şekerli suda dahil). Pamuk siyahlaşması sorun teşkil etmez. Transfere gerek yok . Yapabileceğiniz en iyi şey olabildiğince az strese sokmak. Transfer küçük koloni için fazla stresli olacaktır. Su bitmeden veya "küf" görmeden transfer etmeyiniz
Atılan diğer yorumların neyi oldukça yanlış ?

memet

Yumurta
Üye
şekerli su verebilirsin hem kraliçenin enerji için transferde sıkıntı olmadığını dusunuyorum un kurdu veya tohumdan verebilirsin az bi parça

Emperorofinsects

Pupa
Üye
herhangi bir besin vermenize gerek yok. ilk işçi çıktıktan sonra kabuksuz kuş yemi ve çim tohumu verebilirsiniz. küf konusunda eğer suya ulaşmalarını engellemiyorsa ve etrafa çok yayılmadıysa ki şu an çok yayılmamış, acil bir değişikliğe ihtiyaç yok.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
şekerli suyu diyosan vermesi lazım türünü bilmiyorum,ama un kurdu vermesi zaralı olmayacaktır
Hiçbir besini vermesi lazım değil. Lazım olan şey kraliçeyi rahat bırakıp herhangi bir müdahalede bulunmamak.

Aculeata

Larva
Üye
knk türünü belirtmemiş
Türkiyede ilk işçi çıkasıya kadar besin ihtiyacı duyan çok az cins var. Aynı zamanda fotoğrafta belli oluyor. Kesin konuşabilecek derecede bilginiz yoksa , yanlış bilgi verip yeni başlayanların kafasını karıştırmanın anlamı yok. İlk işçi çıkasıya kadar rahatsız edilmemeli

BaranNS

Yumurta
Üye
Herkes aynı şeyi demek istemiş ama farklı şekilde cevap vermişler. Canlı yem vermek istememem un kurdunun ilerisi böcek hali ve hızlı büyüsün istemiyorum verilmesi şart mı öncelikle bunu cevaplarsanız sevinirim şart sa nerden alabilirim güvenilir ve un kurdu mu Micro un kurdu mu aliyim ama (hızlı büyüsün istemiyorum)

Niko990

Minör
Üye
Herkes aynı şeyi demek istemiş ama farklı şekilde cevap vermişler. Canlı yem vermek istememem un kurdunun ilerisi böcek hali ve hızlı büyüsün istemiyorum verilmesi şart mı öncelikle bunu cevaplarsanız sevinirim şart sa nerden alabilirim güvenilir ve un kurdu mu Micro un kurdu mu aliyim ama (hızlı büyüsün istemiyorum)
Canlı yemsiz koloniyi bir yere kadar büyütebilirsiniz un kurdu almanızı tavsiye ediyorum alacaksanız ve hızlı büyümesini istemiyorsanız mikro un kurdu alın ve soğuk alanlarda tumaya çalışın - derecelere düşmesin ölümler başlar soğuk alanda tutmanız un kurtlarının yavaş büyümesini sağlayacaktır. Ankara canlı yem, Antalya çekirge gibi sitelerden alabilirsiniz.

BaranNS

Yumurta
Üye
Canlı yemsiz koloniyi bir yere kadar büyütebilirsiniz un kurdu almanızı tavsiye ediyorum alacaksanız ve hızlı büyümesini istemiyorsanız mikro un kurdu alın ve soğuk alanlarda tumaya çalışın - derecelere düşmesin ölümler başlar soğuk alanda tutmanız un kurtlarının yavaş büyümesini sağlayacaktır. Ankara canlı yem, Antalya çekirge gibi sitelerden alabilirsiniz.
Canlı yem alsam ve balkona koysam un kurdunu üremesi yavaşlar değil mi