Ytong formicaryum

Mehmedlbozan

Yumurta
Üye
Ytong formicaryum yaptım birkac sorum var :
1)- 350-400 civarı messor işcim var bu formicaryum onlar için cokmu büyük

2)- üstünü pleksi camla kapatacam normal slikonla denedim pleksiyi yapıştırmadan slikon kurudu önerebileceğiniz başka slikon varmı

3)- messorlar ytongu delebiliyorlar diye duydum doğrumudur doğruysa nasıl önlem alabilirim?

4-) 2hazne yaptım nemlendırmek için messorlar neme fazla ihtiyaç duymuyorlar diye biliyorum o yüzden 1tanesi tek kulanmaya düşünüyorum yaptığım hazneye su koyarsam yan taraflara sızıntı yaparmı ?

Onur

Larva
Üye
Güzel yapmışsınız büyük olmaz bence. Evet messorlar ytongu delebiliyor, o yüzden ytongun dışını sağlam bir şeyle(ben alüminyum folyo ve kalın naylonla yaptım.) Sarmanız lazım ki kaçamasınlar. Nem de yeterli olur bence.

Mehmedlbozan

Yumurta
Üye
2.soruma cevap verebilirmisiniz ,diğer sorularda farklı düşünen varsa duymak isterim

Onur

Larva
Üye
2.soruma cevap verebilirmisiniz ,diğer sorularda farklı düşünen varsa duymak isterim
Ben silikonlamadan kullanıyorum ama silikon kullanıcam derseniz akvaryum silikonu kullanabilirsiniz hem çok güçlü tutar hem de karıncalara zarar vermez.

karınca-

Yumurta
Üye
Güzel yapmışsınız büyük olmaz bence. Evet messorlar ytongu delebiliyor, o yüzden ytongun dışını sağlam bir şeyle(ben alüminyum folyo ve kalın naylonla yaptım.) Sarmanız lazım ki kaçamasınlar. Nem de yeterli olur bence.
Merhabalar vernikli ahşap olur mu ytongu çevrelemek için