Çözüldü Youtube videoları

Vazonax

Pupa
Üye
Bazı arkadaşların forumda kendi youtube kanallarını paylaştıkları konular açtıklarını gördüm forum için bu etikmi acaba reklama giriyor sonuçta kurallarda birşey belirtilmemiş tamam insanlar için faydalı videolar ama istiyen zaten youtube üzerinden kanalları takip edebilir bence kanalına her video atan video attım diye paylaşmamalı bu meselenin ileride suistimal edilmemesi için düzenlemler ve kural eklemeleri yapılmalı bence şimdiden teşekkürler

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Hobiyle alakalı olduğu için kanallarının reklamını daha doğrusu tanıtımını yapmaları forumda uygun görülebilir fakat her videonun bildirilmesi için farklı konular açılması bana da aşırı saçma geliyor, güzel eleştiri yapmışsınız. Bakın kardeşim benim böyle bir kanalım var, gidin youtube'dan takip edin diye konu açarsın eden videoları görür zaten. Her videonun buraya atılmasına ne lüzum var? Konular alta düşüyor ve gereksiz. Katılıyorum. Bir düzenleme yapılmalı.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Katılıyorum. Konularda/cevaplarda verilen bilgiyi pekiştirmek için video linki paylaşılmasında sorun yok ama dediğiniz gibi "yeni video paylaştık, buyrun izleyin" şeklinde paylaşım olmamalı. Zaten imza kısmına YouTube kanalı olanlar kanallarının linkini de ekleyebilir. Görenler, isteyenler girip inceleyebilir.

Berk1497

Pupa
Üye
Arkadaşlar sizleri kendimden daha tecrübeli gördüğüm için düşünceleriniz benim için gayet önemli. Dikkat edeceğim. Bir kaç moderatöre danıştım bu meseleyi, konuyla ilgili olduğu sürece sorun olmayacağını söylediler. O yüzden ben de paylaştım. Rahatsızlık uyandırıyorsa veya foruma aykırı olduğunu düşünüyorsanız dikkat ederim. Ama dediğiniz gibi bir düzenleme gelse de sınırları net olsa daha iyi olur

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Eğer yapılan şey reklam amacı barındırıyorsa, yani gelip "Yeni videomuz yayında." deyip gidiyorsa, reklam şeklinde devamlı paylaşım yapılırsa uygun olmaz. Bunun dışında konularda vesaire yardım amaçlı paylaşmanızda problem olmaz.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar sizleri kendimden daha tecrübeli gördüğüm için düşünceleriniz benim için gayet önemli. Dikkat edeceğim. Bir kaç moderatöre danıştım bu meseleyi, konuyla ilgili olduğu sürece sorun olmayacağını söylediler. O yüzden ben de paylaştım. Rahatsızlık uyandırıyorsa veya foruma aykırı olduğunu düşünüyorsanız dikkat ederim. Ama dediğiniz gibi bir düzenleme gelse de sınırları net olsa daha iyi olur
Hocam kanalını tanıtman vs. kendim için konuşursam rahatsızlık uyandırmıyor. Kimler bu alanda ne üretiyormuş aksine bilmek isterim zaten, tanıtman benim için bir avantaj ama zaten gidip takip ettim ve video bildirimlerin düşüyor. Dolayısıyla tekrar video bildirimini konu olarak görmek bana mantıksız geliyor. Sadece senin için demiyorum, ileride sezon açıldığında bu tarz içerik üreten kanal sayısı arttığında forum video bildirim forumuna dönüşür. Onun için tanıt kanalını, bırak. Benim fikrim bu. Diğer arkadaşlar da yanlış anlamadıysam böyle düşünüyor.

Berk1497

Pupa
Üye
Hocam kanalını tanıtman vs. kendim için konuşursam rahatsızlık uyandırmıyor. Kimler bu alanda ne üretiyormuş aksine bilmek isterim zaten, tanıtman benim için bir avantaj ama zaten gidip takip ettim ve video bildirimlerin düşüyor. Dolayısıyla tekrar video bildirimini konu olarak görmek bana mantıksız geliyor. Sadece senin için demiyorum, ileride sezon açıldığında bu tarz içerik üreten kanal sayısı arttığında forum video bildirim forumuna dönüşür. Onun için tanıt kanalını, bırak. Benim fikrim bu. Diğer arkadaşlar da yanlış anlamadıysam böyle düşünüyor.
Tamamdır dikkat edeceğim, teşekkürler 👍🏻

Vazonax

Pupa
Üye
Kanal tanıtımı meselesinde @Pratensis e katılıyorum Yapılacak düzenlemelerle bunların sınırları belirlensin ki herkez kuralara uyabilsin 3 4 kanalın video bildirimi yapması durumunda forumda başka konu görebilecegimizi zannetmiyorum bu öneri kişi bazlı degil forumun ileri dönemleride düşünülmüş bir öneri

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Kanal videolarının konulara bırakılması bizim inisiyatifimize kalıyor bu durumda. Kişinin reklam amacıyla mı videoyu paylaştı, yoksa konuyu desteklesin mi diye paylaştı olasılıkları lüzumsuz tartışmalara kadar gidilebilir. Ör. "Destek amacıyla atmıştım ne reklamından bahsediyorsunuz ya?" tarzında şikayetlerle uğraşmamız çok olası olacak. Bu yüzden konulara video bırakılmamasını, farklı bir yola başvurulması gerektiğinin arkasındayım.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Kanal videolarının konulara bırakılması bizim inisiyatifimize kalıyor bu durumda. Kişinin reklam amacıyla mı videoyu paylaştı, yoksa konuyu desteklesin mi diye paylaştı olasılıkları lüzumsuz tartışmalara kadar gidilebilir. Ör. "Destek amacıyla atmıştım ne reklamından bahsediyorsunuz ya?" tarzında şikayetlerle uğraşmamız çok olası olacak. Bu yüzden konulara video bırakılmamasını, farklı bir yola başvurulması gerektiğinin arkasındayım.
Bahsedilen konulara video bırakılması değil, bunu kimse söylemedi. Hangi amaçla bırakıldığı kolayca konuya fayda sağlayıp sağlamadığına göre tespit edilir zaten. Bahsedilen şey yeni yüklenmiş bir videonun tanıtımı için "konu açılması" mantıksız bulunan bu. Yoksa kimse alakalı olan konu içerisine video atılmasına söz söylemiyor. Yanlış anlamışsın.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Bahsedilen konulara video bırakılması değil, bunu kimse söylemedi. Hangi amaçla bırakıldığı kolayca konuya fayda sağlayıp sağlamadığına göre tespit edilir zaten. Bahsedilen şey yeni yüklenmiş bir videonun tanıtımı için "konu açılması" mantıksız bulunan bu. Yoksa kimse alakalı olan konu içerisine video atılmasına söz söylemiyor. Yanlış anlamışsın.
Anladım kadarıyla videoları tanıtmak adına açılan lüzumsuz konulardan da bahsetmişsiniz. Kanalındaki videoyu tanıtmak amacıyla bir konu oluşturabilir kişi. Bu durumda tespit etmek her ne kadar kolay olsa da karışıklığa yol açar dediğim gibi. Eğer konuya sadece video bırakılmasından şikayetçiyseniz ona bende katılıyorum. Ek bi parantez açtım bu şikayete bende. :D

muhammetbozbulut

Yumurta
Üye
Youtube kanallarını desteklememiz lazım amacımız hobiyi yaymak ve sevdirmek ne kadar çok video o kdar çok insana ulaşmamız demek