Yolculuk Sırasında Koloniler

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Merhaba
1-2 haftalık bir tatile gideceğim ve kolonilerimi yanımda götüreceğim. Yolculuk sırasında stres olmamaları için ne yapmam lazım.
Beslemelerini yola çıkmadan önce yaparım diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım. Bilgili ve deneyimli kişiler yazarsa sevinirim.

Erenc

Yumurta
Üye
Geçenlerde tren ile yolculuk yaptım tüpleri bir kutu içerisine etrafında sünger olacak şekilde sıkıştırdım. Görseli bırakıyorum, üstünü kağıt ile kapatıp kraft poşete koyup olabildiğince az sarsarak yolculuk yaptım. Bir sıkıntı olmadı deneyebilirsin. Beslenmelerini yolculuktan önce ki saatlerde yaparsan rahatlarsın.B6A852DA-75E5-4875-82A6-1E8D2FA540ED.jpeg

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Peki yolculuk bitince stres, ölüm vs birşey yaşadınız mı?

Erenc

Yumurta
Üye
Peki yolculuk bitince stres, ölüm vs birşey yaşadınız mı?
Hayır henüz yumurtalarım çıkmadı yumurtalar gayet sağlıklıydı, ilk başta bir kraliçem öldü sandım hiç hareket etmiyordu ölü gibiydi akşamına kontrol ettiğimde normal gözükmüştü

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Hayır henüz yumurtalarım çıkmadı yumurtalar gayet sağlıklıydı, ilk başta bir kraliçem öldü sandım hiç hareket etmiyordu ölü gibiydi akşamına kontrol ettiğimde normal gözükmüştü
Benim kraliçemin yumurtalarından birisi şuan pupa evresinde, tatile gideceğim zamana kadar ilk işçisi çıkar. Zaten ilk işçiden sonra stres azaldığı için kötü sonuçlar alacağımı düşünmüyorum. Teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için.🥰

Erenc

Yumurta
Üye
Benim kraliçemin yumurtalarından birisi şuan pupa evresinde, tatile gideceğim zamana kadar ilk işçisi çıkar. Zaten ilk işçiden sonra stres azaldığı için kötü sonuçlar alacağımı düşünmüyorum. Teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için.🥰
Rica ederim umarım stressiz ve güzel bir şekilde sonuç alırsın iyi hobiler🙂