Yılan düşmanı cahil insanlar

celilcem

Pupa
Üye
Daha bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum ışkın keserken bitane kadın birden sopayla yere vurmaya başladı daha sonra yılan olduğunu anladım boyu nerden baksan 35 cm falan vardı kadın öldürdü yılanı bahçedeki herkes de yılanla fotoğraf çekiliyor yılanın türü kara yılan yılanları öldürenin bahçesini inşallah fare basar.

Ünal

Larva
Üye
Dedin gibi cahil korkmuş olmalı herkes hayvanları tanıyamaz elimizden geldikçe bilgilendirmeye çalışalım

AsEtAxT

Larva
Üye
Ben görürsem yılanı alıp uzak bir yere bırakıyorum. Artık görürlersede vurmak yerine beni çağırıyorlar alıp götürüyorum yılanı.

celilcem

Pupa
Üye
Ben görürsem yılanı alıp uzak bir yere bırakıyorum. Artık görürlersede vurmak yerine beni çağırıyorlar alıp götürüyorum yılanı.
Hocam köylü insanı bu ne dersen de anlamaz yanlış anlama köylüler aptaldır demiyorum zaten yılan insan gördümü kaçar bende her yılanı elime alıp uzağa koymak isterim ama Karadeniz'de zehirli yılan türleri olduğu için yapamıyorum bununda yılan sandım bı baktım oluklu kertenkele IMG_20220804_002942_034.jpg

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Benim de benzer bir olay bugün başıma geldi. Yolun ortasında damalı su yılanı buldum alıp dere kenarına bırakacaktım bi teyze gelip "öldürsene evladım erkek değil misin ez kafasını " gibi salak saçma şeyler söyledi. Zehirsiz ve zararsız bir tür olduğunu anlatamadım tabiki. Klasik Cahil köylü insanı , laftan anlamıyorlar maalesef.

FurkanYüksel

Yumurta
Üye
bende anlatayım birgün köydeydik annem su içiyomuş suyu bıraktıktan sonra sarı bi yılan görmüş içerden bi çığlık geldi hepimiz dışarı çıkardılar yılandan 10 m ötedeyiz hala telaşlılar dayım ve dedem ellerinde küreklerle yılanın kafasına vurmaya başladılar sarı siyah desenli bi yılandı 1 m boyu vardıbunun yerine öldürmeden karşılık verselerdi keşke bilgisizliten oluyor bunlar hep

ToxiTkAn

İşçi Karınca
Üye
Daha bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum ışkın keserken bitane kadın birden sopayla yere vurmaya başladı daha sonra yılan olduğunu anladım boyu nerden baksan 35 cm falan vardı kadın öldürdü yılanı bahçedeki herkes de yılanla fotoğraf çekiliyor yılanın türü kara yılan yılanları öldürenin bahçesini inşallah fare basar.
Bu yazıyı yazdıktan sonra sansarı vurarak öldürdüğünüzü söylediğinizi bir yerde anlattığınız bana çok samimi gelmedi sansarlarda yılanlarda vahşi hayvarlar yılanlarda çiftlik canlılarına ve insanlara zarar verebilir unutmayın tabiki öldürülmesinden yana değilim geçende biri eşşek arısını öldürdüğü bir konu açmıştı oda sizdiniz sanırım iftira atmak gibi olmasın ama öyle hatırlıyorum.

celilcem

Pupa
Üye
Bu yazıyı yazdıktan sonra sansarı vurarak öldürdüğünüzü söylediğinizi bir yerde anlattığınız bana çok samimi gelmedi sansarlarda yılanlarda vahşi hayvarlar yılanlarda çiftlik canlılarına ve insanlara zarar verebilir unutmayın tabiki öldürülmesinden yana değilim geçende biri eşşek arısını öldürdüğü bir konu açmıştı oda sizdiniz sanırım iftira atmak gibi olmasın ama öyle hatırlıyorum.
Evet essek arasını öldürdüm sansarida öldürdüm ikisininde bir zararı var ama yılanın yok yılanlar faydalı fındık bahçesindeki fareleri vs yiyorlar sansari vurdum evet doğru çünkü yemek için değil zevk için öldüren bir hayvan şimdi diyeceksin bize zararı olan tüm hayvanları öldürmeyi miyiz hayır ben yumurta satıyorum tek gecede sansar 5tavuk alır götürür bile

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Daha önce de söyledim. Tavuklardan geçimini sağlıyorsun, pek ala. Ama sansar ya da insanlara zarar verebilecek farklı canlıları uzaklaştırmanın "öldürmeden uzaklaştırmanın" pek çok yolu var. Öldürmeyi sanki zorunlulukmuş gibi anlatmanıza gerek yok. Biz de uğraştık o işlerle.

celilcem

Pupa
Üye
Daha önce de söyledim. Tavuklardan geçimini sağlıyorsun, pek ala. Ama sansar ya da insanlara zarar verebilecek farklı canlıları uzaklaştırmanın "öldürmeden uzaklaştırmanın" pek çok yolu var. Öldürmeyi sanki zorunlulukmuş gibi anlatmanıza gerek yok. Biz de uğraştık o işlerle.
Nasıl yakalaya bilirim ki.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Nasıl yakalaya bilirim ki.
Tuzaklar var özel. Marangozlarda oluyor. Ben 2 tane satın almıştım. İçerisine satın aldığım tavuk parçası koyup kuruyordum, fare kapanının büyüğü gibi bir şey ama öldürmeden hapsediyor içeriye. 4 tane sansar yakalayıp ormana saldım bu şekilde. Bizim köylüler de öldürüyorlardı, özellikle onlara da gidip tanıttım tuzağı. Şu an tavuğu olan zaten 2 3 kişi var hepsi kullanıyor. Bu sayede pek çok can kurtuldu.

celilcem

Pupa
Üye
Tuzaklar var özel. Marangozlarda oluyor. Ben 2 tane satın almıştım. İçerisine satın aldığım tavuk parçası koyup kuruyordum, fare kapanının büyüğü gibi bir şey ama öldürmeden hapsediyor içeriye. 4 tane sansar yakalayıp ormana saldım bu şekilde. Bizim köylüler de öldürüyorlardı, özellikle onlara da gidip tanıttım tuzağı. Şu an tavuğu olan zaten 2 3 kişi var hepsi kullanıyor. Bu sayede pek çok can kurtuldu.
Kuş kafesi vardı onu düşündüm olur mu diye denedim iş yapmadı

RüzgarDeveci07

İşçi Karınca
Üye
Bizdede sansar benzeri arı kuşları var kıraliçeler çifleşirken havada kapıyolar eğer fazladan kraliçen yoksa tüm kovan telef oluyor bizde kovmak amaçlı sadece havaya sıkıyoruz ama genede yiyor.

Anıl07

Yumurta
Üye
Sansarın gelmesini istemiyorsanız bir çözüm yolu da köpek besleyebilirsiniz köpeğin kokusundan girmiyorlar bahçeye

ToxiTkAn

İşçi Karınca
Üye
Evet essek arasını öldürdüm sansarida öldürdüm ikisininde bir zararı var ama yılanın yok yılanlar faydalı fındık bahçesindeki fareleri vs yiyorlar sansari vurdum evet doğru çünkü yemek için değil zevk için öldüren bir hayvan şimdi diyeceksin bize zararı olan tüm hayvanları öldürmeyi miyiz hayır ben yumurta satıyorum tek gecede sansar 5tavuk alır götürür bile
Yılanda zararlı bir hayvan aslında yumurta yiyebilirler yırtıcı kuşları da bahçeye çekmede çok iyidirler sansar kadar zararlı olmasada zararları var yılanlarında zararı olan her hayvanı öldürmek zorunda değiliz sonuç olarak